fot. Paweł Pasionek

Ulicami polskich miast przejdą marsze życia

Już jutro ulicami Warszawy i Szczecina przejdą marsze w obronie życia. Jak, co roku będzie radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie. Marsz jest doskonałą okazją do tego, by wyrazić swój głośny sprzeciw wobec zagrażającej nam cywilizacji śmierci.

Warszawski Marsz Świętości Życia poprzedzą Msze św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście i katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na Pradze. Następnie uczestnicy marszu zbiorą się przed Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym, by wspólnie ruszyć Krakowskim Przedmieściem.

Pod Kolumną Zygmunta o godz. 13.30 odbędzie się krótki happening prezentujący m.in. świadectwa ludzi zaangażowanych w obronę życia.

– Uczestnicy będą mogli tam wysłuchać świadectwa prof. Bogdana Chazana. Świadectwa młodych małżeństw. Na ulicach Warszawy będzie też pantomima, pokazująca obronę życia – mówi Piotr Grudkowski, rzecznik Marszu Świętości Życia.

Podczas marszu zorganizowana zostanie także akcja „Pielucha dla malucha”. Każdy chętny może przynieść jednorazowe pieluszki, kosmetyki i mleko dla niemowląt. Dary zostaną przekazane Domowi Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach, który prowadzi Archidiecezja Warszawska.

Marsz w obronie życia odbywa się w Warszawie już po raz 10.

Dziś świętość życia jest zagrożona. Widzimy to naocznie każdego dnia. Oglądamy media, widzimy to. Dziś cywilizacja życia jest wypierana. Jeśli my nie postawimy temu tamy, to, kto to zrobi?! Jeśli nie zaprosimy wszystkich – młodych, starszych – podkreśla Piotr Grudkowski, rzecznik Marszu Świętości Życia.

Hasłem tegorocznego Marszu Świętości Życia są słowa naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II: „Solidarni z życiem”. Zostały one wypowiedziane podczas słynnej homilii w 1997 roku w Kaliszu:

„Dzisiaj świat stał się areną bitwy o życie. Trwa walka miedzy cywilizacją życia, a cywilizacją śmierci. Dlatego tak ważne jest budowanie kultury życia, tworzenie dzieł, wzorców kulturowych, które będą podkreślały wielkość i godność ludzkiego życia” – mówił wówczas papież Jan Paweł II.

Marsz w stolicy zakończy się przed bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Tam słowo do uczestników manifestacji wygłosi tradycyjnie ks. abp Henryk Hoser. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert zespołu ewangelizacyjnego „Moja Rodzina”.

– My nie możemy, jako katolicy pozostać bierni. Musimy walczyć o to życie i musimy stanąć po stronie cywilizacji życiapowiedział Marcin Śmigielski ze Wspólnoty Młodych Małżeństw.

Warszawa to nie jedyne miasto, które stanie jutro w obronie ludzkiego życia. Jest nim także Szczecin. O godz. 15.00 spod Jasnych Błoni wyruszy największa w Polsce manifestacja broniąca życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Zróbmy wszystko, co możliwe. Zrób wszystko, co możliwe, co potrafisz i co jest w zasięgu twojego działania. Na facebooku udostępniając wydarzenie „Marszu dla Życia”, udostępniając grafikę marszu dla życia, zachęcając, zapraszając, komentując. Dzisiaj także szczególnie proszę o to, abyśmy rozpoczęli akcję wysyłania wiadomości mailowych do naszych znajomych, tylu ilu ich mamy – apeluje ks. Tomasz Kancelarczyk z Bractwa Małych Stópek ze Szczecina.

Oby jak najwięcej osób skorzystało z tego zaproszenia.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj