Marsze dla Życia i Rodziny

W rocznicę urodzin św. Jana Pawła II ulicami wielu miast Polski przeszły dziś Marsze dla Życia i Rodziny.

W Cieszynie spotkanie obrońców życia i rodziny rozpoczęło się w samo południe, w kościele św. Marii Magdaleny. Wysłuchali oni świadectw, a następnie wyruszyli ulicami miasta. Marsz zakończył się koncertem uwielbieniowym.

Ulicami Gdańska pod hasłem: „Jan Paweł II promotor godności życia i rodziny” przeszedł V Archidiecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczął się o godz. 15.00 na Placu Solidarności.

– W tym roku dodatkowo z racji wszystkich wydarzeń, najbardziej związanych z proponowaną ideologią gender, chcemy pokazać jak wielkim darem jest mężczyzna dla kobiety i kobieta dla mężczyzny, i jak wielkim darem są zadania w życiu małżeńskim. Myślę, że świadectwa osób które pokażą jak rozumieją te słowa, jak przeżywają to w rodzinie będą najistotniejsze – akcentuje Waldemar Jaroszewicz, z katolickiego stowarzyszenia Civitas Christiana.

W Szczecinie marsz: „Święty człowiek! Święte życie!” rozpoczął się o godz. 15.30 na Jasnych Błoniach pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Poprzedziła go uroczysta Eucharystia sprawowana przez ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, metropolitę szczecińsko-kamieńskiego.

Frekwencja po raz kolejny pokazała, że wartość życia nie jest obojętna szczecinianom, w wydarzeniu wzięło bowiem udział ponad 20 tysięcy osób. Chętni mogli wówczas podjąć się także Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli specjalnej 9­ miesięcznej modlitwy różańcowej w intencji nienarodzonego dziecka.

Koordynator szczecińskiego Marszu dla Życia ks. Tomasz Kancelarczyk zapytany skąd tak duże zaangażowanie naszej miejskiej młodzieży w tego typu wydarzenie odpowiada:

­ Tak to się dzieje, że nasza młodzież została potraktowana poważnie.”Młodzież na marszu” to nie jest dla nas puste hasło, którym można się gdzieś pochwalić, lecz hasło w pełni zrealizowane. Wszędzie jest to możliwe, lecz z młodzieżą trzeba naprawdę współpracować, a nie tylko o niej mówić, jak to często ma miejsce.

Podczas demonstracji młodzi prowadzący marsz opisywali również rozwój prenatalny dziecka oraz przypominali słowa św. Jana Pawła II dotyczące idei obrony życia.

Marsze dla życia są formą manifestacji przeciw tzw. aborcji, eutanazji, in vitro i innym praktykom, które w myśl moralności chrześcijańskiej szkodzą ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl