Ukraina: zginął znany bojownik ps. Motorola

Konflikt na wschodzie Ukrainy nie ustaje. W Doniecku zginął znany bojownik prorosyjski Arsen Pawłow pseudonim Motorola. Był jedną z ważniejszych postaci Donieckiej Republiki Ludowej.

Do zamachu doszło wczoraj późnym wieczorem. W windzie, w której znajdował się bojownik, eksplodował ładunek wybuchowy. Jako pierwsze o zdarzeniu poinformowały media rosyjskie.

Śmierć Motoroli potwierdzili przedstawiciele Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i MSW w Kijowie.

„Terrorysta, Arsen Motorola Pawłow, został zlikwidowany. Wszystko wskazuje na to, że przez własnych wspólników” – napisał na Facebooku rzecznik MSW Artem Szewczenko.

33-letni bojownik był poszukiwany przez władze Ukrainy. Chwalił się w wywiadach, że osobiście zabił co najmniej 15 ukraińskich żołnierzy. Samozwańcze władze DRL oskarżyły o śmierć Motoroli Kijów, a jej przywódca Ołeksandr Zacharczenko oświadczył, że zamach oznacza złamanie rozejmu przez prezydenta Petro Poroszenko.

W związku z tym, jak dodał Zacharczenko, prezydent wypowiedział separatystom otwartą wojnę. Konflikt na wschodzie Ukrainy trwa od wiosny 2014 roku. Zginęło w nim dotychczas ponad 9,5 tysiąca osób.

TV Trwam News

drukuj