Warszawa: Zatrzymano obywatela Ukrainy podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna miał zadać cios nożem w okolicę klatki piersiowej pokrzywdzonemu – powiedziała rzecznik wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Do zdarzenia miało dojść w minioną niedzielę w jednym z hosteli na warszawskiej Woli. Według śledczych, pomiędzy dwoma obywatelami Ukrainy doszło do kłótni, podczas której 30-latek zaatakował nożem pokrzywdzonego.

„Zaraz po tym mężczyzna wybiegł z budynku” – poinformowała policjantka.

Policję o zdarzeniu poinformowała jedna z osób, która zauważyła rannego mężczyznę.

„Na miejscu funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, który miał ranę kłutą klatki piersiowej. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala, gdzie została udzielona mu specjalistyczna pomoc medyczna” – dodała.

Wskazała, że funkcjonariusze zatrzymali sprawcę niedługo po zdarzeniu.

„Śledztwo w tej sprawie wszczęła wolska prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności zajęli się również policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego zatrzymany mężczyzna próbował wprowadzić w błąd policjantów, co do okoliczności zdarzenia” – podała policjantka.

Zatrzymany 30-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz gróźb karalnych i uszkodzenia ciała; są one zagrożone karą nawet dożywocia. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl