fot. PAP/EPA

Ukraina: wywiad wojskowy wezwał żołnierzy białoruskich, by nie brali udziału w wojnie

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (wywiad wojskowy – GUR MO) zaapelował w czwartek do żołnierzy sił zbrojnych Białorusi, by odmawiali udziału w działaniach wojennych przeciwko Ukrainie.

„Wywiad wojskowy Ukrainy zwraca się do żołnierzy sił zbrojnych Białorusi i wzywa ich, by odmówili udziału w zbrodniczej agresji Rosji przeciwko naszemu krajowi” – napisano w oświadczeniu opublikowanym przez GUR MO na Facebooku.

Wywiad ukraiński oświadczył, że „dokonywane każdego dnia zbrodnie wobec ludności cywilnej”, w tym wobec kobiet i dzieci, „nie mają nic wspólnego z męstwem wojennym, honorem oficera i obowiązkiem wobec Białorusi”.

Zapewnił jednocześnie, że dysponuje „pełnymi danymi osobowymi wszystkich wojskowych, a także ich krewnych, ze składu oddziałów sił zbrojnych Białorusi, których próbuje się wciągnąć w haniebną, obcą dla nich i skazaną na porażkę wojnę przeciw Ukrainie”.

„Ukraina nigdy nie stanowiła zagrożenia, nie planowała i nie planuje w przyszłości jakichkolwiek działań agresywnych wobec Białorusi” – głosi oświadczenie ukraińskiego wywiadu wojskowego.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl