fot. youtube.com

SG zatrzymała 7 Turków – nielegalnych imigrantów i organizatorów przerzutu z Ukrainy

Siedmiu obywateli Turcji zatrzymała Straż Graniczna w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy z Ukrainy. Czterej z nich to organizatorzy przerzutu przez granicę, a trzej to nielegalni imigranci.

Jak poinformowała rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału SG mjr Elżbieta Pikor, akcja została przeprowadzona wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski 13 stycznia tuż po północy natrafił na pasie drogi granicznej patrol Straży Granicznej z Horyńca-Zdroju.

„Do akcji włączono śmigłowiec SG oraz psy tropiące. Zaangażowano też dodatkowych funkcjonariuszy z BiOSG i Nadbużańskiego Oddziału SG. Po kilku godzinach zatrzymano dwóch obywateli Turcji poruszających się autami na niemieckich numerach rejestracyjnych. Zebrane informacje uzasadniały podejrzenie, że zatrzymani Turcy przyjechali po odbiór grupy imigrantów” – wyjawiła mjr Elżbieta Pikor.

Dodała, że dalsze działania prowadzono już w woj. lubelskim w okolicy miejscowości Wierzchowiska Drugie. Tam zatrzymano kolejnych pięciu obywateli Turcji.

„Wśród nich było trzech nielegalnych imigrantów, którzy kilkanaście godzin wcześniej pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski, oraz dwóch tureckich studentów, organizatorów przerzutu” – przekazała rzeczniczka BiOSG.

Obcokrajowcy poruszali się dwoma samochodami wynajętymi w Polsce. Ich głównym celem były Niemcy.

Mjr Elżbieta Pikor zaznaczyła, że trzej tureccy imigranci w ramach readmisji uproszczonej zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Natomiast czterej organizatorzy przerzutu: dwóch studiujących w Polsce Turków i dwóch legalnie przebywających w Niemczech jest w dyspozycji prokuratury. Zarzuca się im organizowanie przerzutu nielegalnych imigrantów.

Rzeczniczka BiOSG poinformowała, że jest to druga akcja SG w tym roku, w której zatrzymano imigrantów i organizatorów przerzutu. W pierwszym tygodniu stycznia strażnicy graniczni zatrzymali w okolicach Arłamowa trzech Syryjczyków, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainą, oraz dwóch organizatorów przerzutu: Polaka i Syryjczyka, którzy odebrali imigrantów z granicy i zamierzali ich przewieźć do Niemiec.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl