fot. PAP/DSNS

Ukraina: rosyjski atak na pracowników poczty; zginęły dwie osoby

Rosyjscy żołnierze ostrzelali samochód ukraińskiej poczty w obwodzie zaporoskim na południowym wschodzie Ukrainy; zginęły dwie osoby – poinformował szef władz regionu, Ołeksandr Staruch.

W sobotę pracownicy poczty rozwozili emerytury i korespondencję. Jak napisał Ołeksandr Staruch w komunikatorze Telegram, między miejscowościami Jehorowka i Nowosełowka samochód Ukrposzty usiłował wyminąć się z nadjeżdżającym rosyjskim czołgiem.

„W odpowiedzi rosyjscy żołnierze otworzyli ogień do cywilnego pojazdu, a następnie najechali na niego. Zginęli kobieta i mężczyzna” – przekazał szef obwodu zaporoskiego.

<script async src=”https://telegram.org/js/telegram-widget.js?16″ data-telegram-post=”starukhofficial/2476″ data-tme-mode data-width=”100%”></script>

Według Ołeksandra Starucha pracownikom Ukrposzty, którzy w niedzielę przyjechali na miejsce śmierci swoich kolegów, nie udało się zabrać ciał ze względu na obecność rosyjskich czołgów. Zrobili jedynie fotografie.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl