fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

Podlaska policja zatrzymała trzech kolejnych tzw. kurierów przewożących migrantów

Trzech kolejnych tzw. kurierów, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce, zatrzymała w niedzielę podlaska policja. Zdarzenia miały miejsce w powiecie białostockim.

„Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu, a samochody, którymi jechali, na parking dowodów rzeczowych” – poinformował rzecznik podlaskiej policji, Tomasz Krupa.

Policjant, zasłaniając się dobrem prowadzonych czynności w związku ze zdarzeniami, odmówił podania szczegółów.

Tomasz Krupa podsumował, że w marcu policja zatrzymała 16 tzw. kurierów w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Podsumował także, że od początku kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej zatrzymano łącznie 378 osób podejrzewanych o pomocnictwo. Kurierzy przewozili łącznie ok. 1,5 tys. migrantów. Policja zatrzymała także 340 samochodów, które były do tego wykorzystywane.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl