fot. PAP/Łukasz Gągulski

UJ  rozwiąże umowę o pracę z S. Nowakiem po skandalicznym wpisie nt. nienarodzonych dzieci

Umowa o pracę z Samuelem Nowakiem zostanie rozwiązania – poinformował dziś rzecznik Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Adrian Ochalik. Nowak, pracownik Instytutu Psychologii UJ, zamieścił w mediach społecznościowych skandaliczny wpis o tzw. aborcji.

Samuel Nowak w dyskusji w mediach społecznościowych napisał: „Płód nie jest człowiekiem, więc who cares? Mogą nawet robić z płodów farsz do pierożków, co za różnica?”.

https://twitter.com/Marsz_info/status/1495684721476468746

„Władze uczelni zapoznały się z wyjaśnieniami pracownika zatrudnionego na stanowisku administracyjnym, przeprowadziły konsultacje z dyrekcją Instytutu Psychologii UJ i z kierownictwem Wydziału Filozoficznego UJ” – przekazał rzecznik Uniwersytetu Jagiellońskiego.

„Po wnikliwym przeanalizowaniu sprawy podjęto decyzję o wyciągnięciu konsekwencji służbowych wobec pracownika. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa po uzyskaniu opinii związków zawodowych umowa o pracę z panem Samuelem Nowakiem zostanie rozwiązana” – zapowiedział Adrian Ochalik.

Przed Instytutem Psychologii UJ protestowała dziś kilkuosobowa grupa przeciwników tzw. aborcji, domagających się odwołania Samuela Nowaka. Mieli ze sobą banner z drastycznymi treściami przedstawiającyi zabite dzieci nienarodzone, a z magnetofonu odtwarzali treść swego stanowiska.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl