fot. Autorstwa Zygmunt Put Zetpe0202 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49258336

Skandaliczna wypowiedź uniwersyteckiego wykładowcy nt. dzieci nienarodzonych. CŻiR apeluje do UJ o wyciągnięcie konsekwencji

Centrum Życia i Rodziny apeluje do władz Uniwersytetu Jagiellońskiego o wyciagnięcie surowych konsekwencji wobec dra Samuela Nowaka. Wykładowca uczelni, rzecznik prasowy Instytutu Psychologii oraz działacz partii Razem, na Twitterze opublikował skandaliczny wpis dotyczący dzieci nienarodzonych. Stwierdził w nim, że płód nie jest człowiekiem i zasugerował możliwość robienia z nienarodzonych dzieci farszu do pierożków.

W reakcji na haniebny wpis, Centrum Życia i Rodziny przygotowało specjalną petycję. Zwróciło w niej uwagę, że wypowiedź naukowca w rażący sposób sprzeciwia się godności przynależnej człowiekowi od chwili poczęcia, a odnosząc się do barbarzyńskich praktyk, świadczy o zatrważającym stosunku do poszanowania życia ludzkiego.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1494623430645202944?cxt=HHwWgICqieyF_L0pAAAA

Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w rozmowie z Radiem Maryja wyraził nadzieję, że rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego wyciągnie odpowiednie konsekwencje wobec dra Samuela Nowaka.

– Jako Centrum Życia i Rodziny domagamy się zdecydowanej reakcji władz UJ, ponieważ tak dehumanizujące wypowiedzi uwłaczają godności życia ludzkiego. Nie możemy pozwolić na powszechną akceptację tego rodzaju komentarzy, w szczególności, gdy są one wyrażane przez pracowników naukowych, którzy powinni kierować się normami etycznymi i zasadami Kodeksu akademickiego. Oczekujemy wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na stronie internetowej kanibalewica.pl stworzyliśmy petycję w tej sprawie. Ufamy, że UJ stanie na wysokości zadania i doprowadzi do ukarania pracownika naukowego, który wypowiedział się w ten sposób – powiedział Paweł Ozdoba.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1494701984284303363

Na te apele Uniwersytet Jagielloński odpowiedział na Twitterze.

„Władze uczelni z oburzeniem przyjęły wpis pracownika zamieszczony na jego prywatnym koncie w serwisie społecznościowym” – czytamy w komunikacie.

Jak zaznaczono, nie jest to stanowisko Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dr Samuel Nowak został wezwany do złożenia pilnych wyjaśnień przed swoim bezpośrednim przełożonym, czyli dyrektorem Instytutu Psychologii UJ.

W przyszłym tygodniu mają zapaść stosowne decyzje w tej sprawie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl