UE zmierza ku federacji państw

Podjęto już wiele decyzji związanych z federalizowaniem UE, ale nie są one jeszcze ujawnione – powiedział Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Niedawno przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso podkreślał, że już za kilka lat Europa stanie się Federacją.

Barroso akcentował, że więcej szczegółów na temat przyszłej Federacji europejskiej ma zostać ujawnionych w maju 2014 roku, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

To absolutny skandal, że tego typu głosy o tym, że są przygotowywane projekty o federalizacji państwa europejskiego napływają do nas z Brukseli. To skandal, że robi się to wbrew opinii publicznej, bez konsultacji z rządami krajów członkowskich. Eurokraci i administracja brukselska przygotowuje pewne projekty „po cichu” zupełnie nie informując o tym opinii publicznej. To jest model funkcjonowania Unii Europejskiej, który prowadzi do nikąd – zaznaczał europoseł Tomasz Poręba.

Ponadto dodał, że PiS będzie się sprzeciwiało powstaniu superpaństwa.

Uważamy, że siłą Europy jest „Europa Ojczyzn”, suwerennych krajów, silnych, mocnych kulturą, historią, tradycją, religią, a nie superpaństwo europejskie jakie się nam obecnie proponuje. Dzieje się to po cichu, tak jak to często Unia Europejska robi. Po cichu chce przeprowadzić projekt federalizacji Europy z superrządem, superpaństwem, ministrem spraw zagranicznych, ministrem finansów, prezydentem Europy. Jest to scenariusz, przeciwko któremu będziemy bardzo mocno protestować; bo Unia Europejska, która pozbawi się tożsamości, swojej historii będzie takim jednym ciałem bez różnorodności historycznej, kulturalnej i politycznej. To nie jest Unia Europejska, która będzie miała siłę i będzie w stanie funkcjonować w sposób dobry dla swoich krajów członkowskich – powiedział europoseł Tomasz Poręba.

 

RIRM

drukuj