UE: F. Timmermans ogłosił swoją kandydaturę na stanowisko szefa KE

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ogłosił, że chce być kandydatem na stanowisko szefa KE – donoszą holenderskie media. Gdyby tak się stało, zastąpiłby na tym stanowisku Jean-Claude’a Junckera.

Frans Timmermans decyzję o tym, że chce ubiegać się o stanowisko przewodniczącego KE, ogłosił w Heerlen w Holandii. Najpierw musi uzyskać jednak nominację unijnej lewicy na następcę Junckera. Partia Europejskich Socjalistów, do której należy holenderska Partia Pracy – partia Fransa Timmermansa – ma wybrać swojego kandydata na początku grudnia.

Europejskie partie już szykują się do walki o stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej – najważniejsze w strukturach unijnych. Niedawno swoją kandydaturę zgłosił szef frakcji Europejskiej Partii Ludowej, Niemiec Manfred Weber.

Rada Europejska nie jest prawnie związana wskazaniem europejskich partii politycznych i już po wyborach do PE może zdecydować, że szefem KE zostanie inna osoba niż wiodący kandydat zwycięskiego ugrupowania.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl