fot. PAP/Leszek Szymański

UE atakuje Polskę za pomysł wyborów w formie korespondencyjnej

Unijni urzędnicy atakują Polskę za chęć przeprowadzenia wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej. Oskarżają nasz kraj o łamanie praworządności. Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta podkreślił jednak, że Polskę oskarża się o niszczenie demokracji, podczas gdy taką formę wyborów stosują również kraje zachodnie.

Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, powiedział, że „kiedy Prawo i Sprawiedliwość proponuje wybory korespondencyjne, to okazuje się, że jest to niedemokratyczne, niszczy demokrację”.

– W Bawarii zorganizowano takie wybory bardzo szybko i skutecznie. W Szwajcarii takie wybory się odbywają, w Korei Południowej. W USA trwają prawybory i przeprowadzana jest dyskusja nt. bezpieczeństwa tej formy. W Nowym Jorku, gdzie epidemia w Stanach jest największa – tysiące ludzi już zginęło z powodu koronawirusa – wybory zostały przełożone o kilkadziesiąt dni i będą przeprowadzone wyłącznie w formie korespondencyjnej. Na całym Zachodzie głosowanie korespondencyjne to będzie przyszłość, większa partycypacja, większa legitymacja władzy wybierana w ten sposób – wskazał polityk.

– Oczywiście, pewne zagrożenia istnieją, ale sprawne państwo potrafi je ograniczyć, żeby było bezpiecznie, zgodnie z wolą wyborców, żeby ograniczyć możliwość fałszowania takich wyborów i nie szuka się przeszkód, tylko możliwości, żeby wyborcy mogli oddać swoje głosy – dodał minister Sebastian Kaleta.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl