[TYLKO U NAS] Z. Ziobro: Wszystko to, co podejmujemy jest wyrazem naszej nadziei i przekonania, że można tę rzeczywistość zmieniać na lepsze

Wszystko to, co jako rząd podejmujemy jest wyrazem naszej nadziei i przekonania, że można tę rzeczywistość zmieniać na lepsze, że można dawać nadzieję innym – tym, którzy przez całe lata byli tej nadziei pozbawiani – powiedział podczas sympozjum „Oblicza nadziei” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Nasz rząd nie stracił nadziei, ale ma nadzieję w sercach – dodał polityk.

Niezależnie od tego, w jakiej sferze działamy, czy jest to polityka czy każda inna dziedzina, to zawsze powinniśmy czerpać siłę ze znaku krzyża – powiedział Zbigniew Ziobro.

Z krzyża powinniśmy i musimy wręcz czerpać siłę i inspirację, by czynić to, co jest nam chrześcijanom zadane. Przez łaskę i naszą wiarę mamy to, co poprzez śmierć na krzyżu dał nam Jezus Chrystus, ale sama łaska musi być połączona z uczynkami. Wiara bez uczynków jest martwa. To nasze uczynki świadczą o nas jako chrześcijanach w jakiejkolwiek dziedzinie funkcjonujemy – wskazał gość sympozjum w toruńskiej uczelni.

Tak też jest w polityce. Również jako polityk patrzę na te uczynki i staram się koncentrować swoją działalność na tym, co zostanie zrobione i jaki będzie rezultat – dodał.

Patrzę na to, jaki będzie rezultat nadziei dla bliźnich, dla ludzi, dla których my – politycy dziś rządzący – jesteśmy powołani do tej roztropnej służby dla dobra wspólnoty – zaznaczył Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości.

Jestem członkiem tego rządu, który nie stracił nadziei, ale nadzieję mamy w sercu – powiedział Zbigniew Ziobro.

Cokolwiek podejmujemy w różnych obszarach naszego życia czy działalności, za jaką odpowiadamy, która być może nie jest doskonała, bo jesteśmy tylko ludźmi, ale to, co podejmujemy jest wyrazem naszej nadziei i przekonania, że można tę rzeczywistość zmieniać na lepsze, że można dawać nadzieję innym – tym, którzy przez całe lata byli tej nadziei pozbawiani. Dlatego z taką konsekwencją, wbrew totalnej opozycji i opinii wielu ekspertów i ekonomistów, realizujemy i będziemy realizować program pomocy społecznej dla polskich rodzin. Chodzi o program „500 plus”, o którym przedstawiciele opozycji mówili, że jest on niemożliwy do zrealizowania, że budżet się nie domknie, że będzie wielka dziura, a jak Polacy dostaną te pieniądze to je przepiją. Tak obrażające słowa padały na forum parlamentu. Ale my „500 plus” i inne programy realizujemy i będziemy realizować, bo jesteśmy przekonani, że te programy dały nadzieję wielu polskim rodzinom – zaznaczył minister sprawiedliwości.

Polityk musi nieść nadzieję, która jest realna w ramach możliwości, jakie funkcjonują w naszej rzeczywistości społecznej – wskazał Zbigniew Ziobro.

Chcielibyśmy uczynić więcej i w miarę możliwości będziemy w tym obszarze (pomocy polskim rodzinom – przyp. RIRM) również czynić więcej. Będzie to działalność roztropna i odpowiedzialna, będzie ona związana z realną możliwością wywiązywania się ze zobowiązań, których się podjęliśmy – powiedział Prokurator Generalny.

RIRM

drukuj