[TYLKO U NAS] Prof. J. Kurzępa: Tak długo trwa naród, jak długo trwa w nim pamięć o jego bohaterach

Powinienem życzyć sobie i nam wszystkim żywej pamięci o naszych poprzednikach. My jesteśmy dziedzicami ich życia i śmierci. Nie możemy tego zmarnować – powiedział w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS-u prof. Jacek Kurzępa w związku z obchodami 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Socjolog zwrócił uwagę na bardzo istotny fakt, że w czasie obchodów wspominających Powstanie Warszawskie Polacy jednoczą się i zapominają o podziałach.

– Wspólne tętno Polaków, którzy w okoliczności wspomnienia Powstania Warszawskiego tak jakby odczuwali to samo przyśpieszenie, tą samą wibrację głosu, ale i gęsiej skórki na okoliczność zbliżania się godziny siedemnastej – stwierdził gość Radia Maryja.

Profesor dziękował mediom narodowym za ich pracę podczas tego szczególnego okresu dla naszego kraju.

– Pochowała dla mediów narodowych, tego wszystkiego, co robią na rzecz również upowszechniania wiedzy i świadomości historycznej Polaków rozsianych po całym kraju i poza granicami. Dzięki materiałom dokumentalnym, reportażom i dzięki spotkaniom ze współcześnie żyjącymi powstańcami możemy dużo więcej dowiedzieć się bez względu na to, gdzie jesteśmy – dodał poseł PiS-u.  

Zaznaczył również, jak ważna jest pamięć o tych, którzy walczyli za naród.

Tak długo trwa naród, jak długo trwa w nim pamięć o jego bohaterach i tych, którzy ofiarą krwi i ofiarą życia własnego budowali zręby niepodległości, autonomii i wolności ojczyzny. Nie możemy tego zmarnować, nie możemy tego zniekształcić. Trzeba to przeżyć, przemyśleć i po prostu normalnie żyć tym – podsumował prof. Jacek Kurzępa.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem posła PiS-u prof. Jacka Kurzępy można odsłuchać  [tutaj].

RIRM

drukuj