[TYLKO U NAS] M. Dworczyk: Opozycja instrumentalnie wykorzystuje żołnierzy pomagających ludziom po nawałnicach

Myślę, że największym problemem z punktu widzenia opozycji jest brak postrzegania Wojska Polskiego jako dobra wspólnego, dobra wszystkich obywateli, takiego skarbu, o który trzeba wspólnie dbać – powiedział na antenie Radia Maryja w „Aktualnościach Dnia” wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk, odnosząc się do głosów krytyki opozycji w związku z konsekwencjami nawałnic w Polsce.

Przechodzące nad Polską nawałnice wyrządziły ogromne szkody. Szczególne zniszczenia miały miejsce na Pomorzu w miejscowości Rytel. Do pomocy mieszkańcom MON oddelegował żołnierzy i ciężki sprzęt.

– Ponad stu żołnierzy, w tym żołnierzy z 2. Pułku Saperów w okolicach miejscowości Rytel, ponad dwadzieścia jednostek ciężkiego sprzętu – amfibie, transportery i dźwigi – udrażniają koryta Brdy. Wpłynął do nas wniosek od wojewody. Minister Antoni Macierewicz bardzo szybko odpowiedział. Cała akcja ruszyła w ciągu godziny. Po paru godzinach byli już tam żołnierze, po kilku kolejnych dojechał sprzęt. Od tamtego czasu żołnierze wraz ze strażą pożarną i mieszkańcami naprawiają szkody. Żołnierze pozostaną tam do czasu, kiedy ich pomoc będzie niezbędna – powiedział Michał Dworczyk.

Partie opozycyjne krytykują jednak działania rządu, dopatrując się niedociągnięć, niewłaściwego działania oraz nieudolności w naprawianiu szkód.

– Myślę, że największym problemem z punktu widzenia opozycji jest brak postrzegania Wojska Polskiego jako dobra wspólnego, dobra wszystkich obywateli, takiego skarbu, o który trzeba wspólnie dbać. Stąd bierze się próba instrumentalnego wykorzystania żołnierzy do prowadzenia tego typu wojenek. Ci ludzi dają przecież z siebie wszystko podczas działań naprawczych – podkreślił wiceminister obrony narodowej.

Rząd podjął również działania upamiętniające bohaterów Bitwy Warszawskiej. Na stulecie tego wydarzenia ma odbyć się otwarcie muzeum, poświęconego bitwie.

– Zapadła decyzja, żeby wybudować Muzeum Bitwy Warszawskiej w Osowie – tam, gdzie zginął ksiądz Ignacy Skorupka. Tam, gdzie bohaterscy ochotnicy, młodzi chłopcy powstrzymali nawałę bolszewicką. To tam właśnie polscy żołnierze obronili naszą zachodnią cywilizację i chrześcijaństwo – zaznaczył wiceszef MON.

Całą rozmowę z Michałem Dworczykiem, wiceministrem obrony narodowej z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl