fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] K. Godek: Komisja Polityki Społecznej i Rodziny lekceważy sprawę projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”

Mamy do czynienia z taką sytuacją, że Komisja obraduje nt. pomocy socjalnej m.in. dla osób niepełnosprawnych. Równocześnie lekceważy fakt, że co osiem godzin w szpitalach zabija się osoby niepełnosprawne – powiedziała w „Polskim punkcie widzenia” inicjatorka projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję” Kaja Godek z Fundacji „Życie i Rodzina”.

Ponad 800 tys. osób podpisało się pod projektem ustawy zaostrzającym zakaz dokonywania tzw. aborcji. Sejm skierował go do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Terminu rozpoczęcia prac jeszcze jednak nie ustalono.

– Nie ma ustalonego terminu. Przed tygodniem przewodnicząca tej komisji Beata Mazurek stwierdziła, że nie ma tego projektu w planie pracy na najbliższe pół roku. To jest w tej chwili najważniejszy projekt obywatelski, który jest w Sejmie, bo podpisało się pod nim ponad 830 tys. osób. Wszyscy ci ludzie czekają na jego uchwalenie – podkreśliła Kaja Godek.

Pierwsze czytanie w Sejmie odbyło się już 41 dni po złożeniu projektu. Niższa izba parlamentu miała na to trzy miesiące. Udało się jednak przyspieszyć prace. Zwolennicy projektu „Zatrzymaj Aborcję” tego samego oczekują od sejmowej komisji.

– Harmonogram prac na posiedzenie Sejmu był już gotowy. Posiedzenie rozpoczynało się we wtorek rano, a ja dostałam informację w poniedziałek, że dopisano ten punkt i pierwsze czytanie się odbędzie. Myślę, że jeśli chodzi o sejmową komisję, to sprawa jest jeszcze prostsza, bo wystarczy tylko jeden poseł, który złoży taki wniosek – dodała.

Komisja zajmuje się obecnie programami socjalnymi dotyczącymi między innymi osób niepełnosprawnych. To ucieczka od tematu aborcji – oceniła Kaja Godek.

– Mamy do czynienia z taką sytuacją, że komisja obraduje nt. pomocy socjalnej m.in. dla osób niepełnosprawnych. Równocześnie lekceważy fakt, że co osiem godzin w szpitalach zabija się osoby niepełnosprawne – podkreśliła.

Całość programu „Polski punkt widzenia” z udziałem Kai Godek można zobaczyć [tutaj].

RIRM

drukuj