fot. facebook

[TYLKO U NAS] D. Tarczyński: Polska jest cynicznie wykorzystywana do gry wewnętrznej przeciwko Donaldowi Trumpowi

Polska jest – tylko i wyłącznie – cynicznie wykorzystywana do gry wewnętrznej przeciwko Donaldowi Trumpowi. Osoby z organizacji Ruderman Family Foundation nie są zainteresowane pamięcią historyczną, godnością, dobrym imieniem ofiar. Interesują ich jedynie współczesne interesy – podkreślił Dominik Tarczyński, poseł PiS, w rozmowie z portalem Radia Maryja. Polityk odniósł się do filmiku, w którym amerykańska organizacja sugeruje odpowiedzialność Polski za zagładę Żydów.  

Amerykańska organizacja Ruderman Family Foundation opublikowała klip, w którym namawia przywódców USA do zerwania relacji z Polską w reakcji na nowelizację ustawy o IPN. W materiale zachęca do podpisywania petycji do amerykańskiego rządu, której hasło brzmi: „Ja również opowiadam się za zawieszeniem stosunków z Polską do czasu uchylenia polskiego prawa negującego Holokaust”. Najczęściej powielanym zwrotem w dwuminutowym filmiku jest „Polish Holokaust”.

Poseł Dominik Tarczyński ustosunkowując się do tej skandalicznej sprawy powiedział, że prawda zawsze była atakowana i jest niewygodna dla tych, którzy używają kłamstwa dla własnych interesów. Dodał, że warto przyjrzeć się samej Fundacji.

– Ta fundacja od początku swojego istnienia zajmowała się osobami niepełnosprawnymi i nagle teraz zajmuje się prawodawstwem, nie w Stanach Zjednoczonych, ale w Europie – w Polsce. Oczywistym jest, że jest to cyniczna gra polityczna, która ma uderzać w prezydenta Donalda Trumpa. Ta fundacja bardzo mocno wspierała Hilary Clinton. Są to osoby, które były podejrzewane o korupcję, jak sama Hilary Clinton. Polska jest tylko i wyłącznie cynicznie wykorzystywana do gry wewnętrznej przeciwko Donaldowi Trumpowi. Te osoby nie są zainteresowane pamięcią historyczną, godnością, dobrym imieniem ofiar. Interesują ich jedynie współczesne interesy – wskazał gość Radia Maryja.

Dominik Tarczyński zaznaczył, że będzie reakcja z jego strony na klip amerykańskiej organizacji.

– W Radzie Europy złożę wniosek o rezolucję potępiającą tego typu zachowania i wzywającą do zachowania prawa. Będziemy się przyglądać, kto tę fundację finansuje – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzysta akcentował, że polski rząd powinien być nieugięty i walczyć o prawdę, ponieważ to, co teraz Polska wywalczy, będzie rzutować na kolejne dziesięciolecia.

– Nie chcę, aby kolejne pokolenia Polaków były nazywane faszystami, kolaborantami, współpracownikami Hitlera. Musimy walczyć o to w imię ofiar 6 mln Polaków – katolików i żydów – podkreślił Dominik Tarczyński.  

Gość portalu Radia Maryja zwrócił również uwagę, iż spór z Izraelem wokół nowelizacji ustawy o IPN przyniesie pozytywne aspekty dla Polski.

– Jestem przekonany, że ta sztucznie wywołana burza absolutnie przyniesie wielkie dobro Polsce. To właśnie od rządu zależy, jak mocne stanowisko będziemy zachowywać i jak mocno będziemy głosić prawdę. Dzięki tej dyskusji, dzięki konfliktowi, który środowiska lewicowe podgrzewają – mamy szansą, aby raz na zawsze, na wieki, powiedzieć, jaka była prawda. Musimy tę szanse wykorzystać i ogłosić światu, że Polska była pierwszą i główną ofiarą nazistowskich Niemiec – podsumował poseł Dominik Tarczyński.

RIRM 

drukuj