[TYLKO U NAS] D. Tarczyński: D. Tusk w kwestii relokacji uchodźców stara się oszukać Polaków

Donald Tusk stara się przypodobać Polakom, stara się ich oszukać, chce pokazać, że miał inne zdanie niż ma, dostał bardzo mocne lanie od swoich mocodawców i pewnie „zmieni swoje zdanie” natychmiast, jak tylko dostanie jeszcze jedną reprymendę – powiedział poseł Dominik Tarczyński.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do słów Donalda Tuska, mówiących o tym, aby znieść obowiązkowe kwoty relokacji uchodźców.

– Donald Tusk stara się przypodobać Polakom, stara się ich oszukać, chce pokazać, że miał inne zdanie niż ma, dostał bardzo mocne lanie od swoich mocodawców i pewnie „zmieni swoje zdanie” natychmiast, jak tylko dostanie jeszcze jedną reprymendę. Zmienia zdanie tak samo, jak zmieniała Platforma ws. nielegalnych imigrantów – najpierw chcieli, później nie i znów chcieli. (…) Kłamie tak samo, jak kłamała cała Platforma; chce się przypodobać, oszukuje, cynicznie gra tym, co Polacy popierają, czyli popierają Prawo i Sprawiedliwość. Chce być lepszym PiS-em, chce być lepszym Jarosławem Kaczyńskim, ale nie będzie kopią, ponieważ kłamstwo jest bardzo wyraźne – powiedział Dominik Tarczyński.

Polityk wypowiedział się również w kontekście pierwszej wizyty zagranicznej premiera Mateusza Morawieckiego. Zapytany o to, czy szef polskiego rządu może doprowadzić do pewnego zbliżenia na linii Bruksela-Warszawa, odpowiedział, że nie chodzi o zbliżenie, ale o to, żeby Polskie racje były usłyszane oraz zrozumiane i przyjęte.

– To jest genialna wizyta, proszę zobaczyć jakie są komentarze. Wizyta V4 z premierem Włoch, jeżeli chodzi o kwestie nielegalnej imigracji, premier Morawiecki pokazał, jaka jest polska racja stanu. Podkreślił, że nie ma zgody na siłowe relokowanie i co się dzieje? Unia Europejska przyznaje rację. Teraz Polska staje się liderem – podkreślił rozmówca TV Trwam.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że „to jest kontynuacja – tak jak mówiliśmy – jesteśmy w trakcie pewnego rodzaju sztafety. Drużyna cały czas gra razem, kontynuujemy kwestie nielegalnej imigracji, skupiamy się na gospodarce, stąd też dzisiaj rozmowa na szczycie, jeżeli chodzi o nielegalną imigracje oraz koszty związane z tym”.

– Premier Morawiecki jest teraz tym, który na tym drugim odcinku robi najlepszą robotę, jaka jest możliwa dla Polski. Cieszę się, bo to jest genialny początek tej ekspansji Polski w Europie polityki, która ma pokazać, że to Polska jest liderem Unii Europejskiej – akcentował Dominik Tarczyński.

RIRM

drukuj