fot. pl.wikipedia.org

[TYLKO U NAS] B. Wróblewski: Naszym obowiązkiem jest zapewnienie ochrony życia dzieciom chorym i niepełnosprawnym

Naszym obowiązkiem jest podejmowanie wszelkich starań, aby ochronę życia rozciągnąć także na nienarodzone dzieci chore i niepełnosprawne – powiedział poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Polityk odniósł się do wtorkowej manifestacji mającej przypomnieć parlamentarzystom, że projekt ustawy #ZatrzymajAborcję dot. wykreślenia przesłanki eugenicznej czeka na podjęcie prac.

W rozmowie z reporterem TV Trwam poseł Bartłomiej Wróblewski wypowiedział się na temat obywatelskiego projektu ustawy #ZatrzymajAborcję wykreślającej z polskiego prawa przesłankę eugeniczną, który trafił do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny na początku stycznia. Po raz kolejny ustawa nie znalazła się w pracach Sejmu.

– Prawo do życia jest prawem uniwersalnym, przysługuje każdemu, także dzieciom chorym, niepełnosprawnym. Naszym obowiązkiem jest podejmowanie wszelkich starań, aby ochronę życia rozciągnąć także na dzieci chore i niepełnosprawne. Wniosłem do Trybunału Konstytucyjnego w imieniu 108 posłów wniosek o zbadanie konstytucyjności przepisów pozwalających dokonywać aborcji ze względów eugenicznych. Mam nadzieję, że TK wkrótce tę sprawę rozstrzygnie. Ja solidaryzuję się z ruchami pro-life, które o te sprawy walczą – mówił poseł PiS.

Bartłomiej Wróblewski odniósł się także do wtorkowej manifestacji inicjatywy #ZatrzymajAborcję, która odbyła się przed Sejmem.

– Dobrze jest, że środowiska pro-life dbają o tę sprawę, że nie zadowalają się tylko tym, że zostały zebrane podpisy. Została wykonana wielka praca, ale należy ją kontynuować, także po tym, jak zostanie wydane orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, czy zostanie przyjęta ustawa, która ostatecznie zakończy ten nieludzki proceder ustawy eugenicznej. Dobrze wiemy, że starania o pełną ochronę życia będą musiały być kontynuowane – to jest sprawa fundamentalna dla nas – zaznaczył.

Poseł dodał również, że opowiada się za tym, żeby „ta sprawa została zakończona, ponieważ z każdym dniem, tygodniem, miesiącem kolejne dzieci giną, dlatego że obowiązują przepisy, które pozwalają na dokonywanie tzw. aborcji eugenicznej. Także naszym obowiązkiem jest doprowadzenie tej sprawy do końca”.

RIRM

drukuj