[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o Radiu Maryja: Każdy z nas ma swój kamyczek w tym dziele

Nie byłoby wielkich przemian, jakie się dzisiaj dokonują w Polsce, bez wielkiej posługi Radia Maryja – podkreślił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w rozmowie z TV Trwam. Jak tłumaczył, katolicka rozgłośnia z niezwykłą ofiarnością i wytrwałością odbudowuje Polskę, wydobywa z niej to, co najlepsze.

Minister Antoni Macierewicz towarzyszył tysiącom wiernym, którzy w Toruniu świętowali 26. rocznicę powstania katolickiej rozgłośni. Szef MON-u – pytany o rolę Radia Maryja – wskazał na jej aktywną działalność na rzecz przemian, jakie obecnie dokonują się w Polsce.

Nie byłoby tego rządu, nie byłoby tych wielkich przemian, jakie się dzisiaj dokonują w Polsce, nie byłoby tej większości sejmowej i tej wspaniałej atmosfery narodowej, która towarzyszy naszym przemianom, gdyby nie wielka posługa Radia Maryja przez ostatnie 26 lat – podkreślił minister Antoni Macierewicz.

Szef resortu obrony nie tylko od lat towarzyszy katolickiej rozgłośni, ale także ją współtworzy. W każdy czwartek polityk przygotowuje dla słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam felieton z cyklu „Głos Polski”.

Każdy z nas ma swój kamyczek w tym dziele, ale trzeba pamiętać, że ktoś to radio stworzył, ktoś nad tym radiem pracował, ktoś to radio chronił wtedy, kiedy były największe zagrożenia. Bez ojców redemptorystów, bez ojca Tadeusza to dzieło nie ostałoby się i nie zrealizowało. Wielki hołd, wielkie podziękowanie – mówił w rozmowie z TV Trwam.

Jak dodał, Radio Maryja posiada niezwykłą siłę. Wśród jej głównych celów wskazał na krzewienie w Polsce wartości ewangelicznych oraz idei katolickiej nauki społecznej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl