fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] M. Małecki o Radiu Maryja: 26 lat wspaniałego marszu w stronę wolnej, dumnej Polski

Możemy spojrzeć z dumą wstecz, że te 26 lat Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych, to był jednocześnie marsz do wolnej, dumnej Polski; do Polski, w której katolicy, osoby szczycące się tym, że są Polakami, dziś mogą decydować o teraźniejszości i przyszłości naszej Ojczyzny – podkreślił w rozmowie z TV Trwam Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera Maciej Małecki.

Wiceminister Maciej Małecki wziął udział w uroczystościach 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Jak przekonywał, katolicka rozgłośnia jest obecna w jego życiu od początku swojego istnienia.

Moja mama, moi rodzice włączyli radio, kiedy tylko zasięg radia dobiegł do mojego rodzinnego Sochaczewa. Pamiętam pierwsze różańce, pierwsze „Rozmowy niedokończone”. Radio Maryja od początku jest w moim życiu, jest w życiu mojej rodziny – podkreślił polityk.

Początkowo Radio Maryja docierało do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach. Dziś jego fale są słyszalne także poza granicami Polski, za Uralem czy w Stanach Zjednoczonych.

To jest 26 lat wspaniałej Rodziny Radia Maryja, ludzi, dla których Polska jest zaraz po Panu Bogu najważniejsza. Ludzie, którzy miłość do Ojczyzny kładą na pierwszym miejscu, przyjeżdżają do Torunia z całej Polski. To osoby, które być może znają się tylko ze słyszenia swojego głosu w czasie katechezy, w czasie modlitwy, w czasie „Rozmów niedokończonych”, w czasie wspaniałych audycji Radia Maryja – powiedział Maciej Małecki.

Wiceminister zwrócił uwagę na rolę katolickiej rozgłośni, bez której dobre przemiany na rzecz Ojczyzny, nie byłyby możliwe.

Ci, którzy blokowali możliwość nadawania na multipleksie dla Telewizji Trwam, dziś nie popełniliby tego błędu. Ten atak na katolików, atak na ludzi wierzących, którzy chcieli oglądać TV Trwam na multipleksie, wyzwolił wielkie poczucie wspólnoty w naszym narodzie. W całej Polsce – jak Polska długa i szeroka – były marsze, było jednoczenie się w walce o wolne media, o media, które będą szanowały wartości chrześcijańskie – dodał polityk.

Jak podkreślił, wygrana wyborcza Prawa i Sprawiedliwości to nie tylko zasługa Rodziny Radia Maryja, ale także wyzwanie, któremu musi sprostać rząd.

Dziś mamy – jako rządzący – wielki obowiązek, wielką odpowiedzialność przed Polską, ale także przed ludźmi, którzy od wielu lat pracują dla Polski. Ci ludzie to w dużej mierze Rodzina Radia Maryja – zauważył wiceminister.

Z okazji 26. rocznicy powstania Maciej Małecki wyraził wdzięczność wobec wszystkich słuchaczy katolickiej rozgłośni. „Za pracę dla Polski, dla chrześcijaństwa” – zakończył.

RIRM

drukuj