twitter.com

Tysiąc krzyży przed siedzibą prezydenta Irlandii jako symbol ofiar nowego prawa

Obrońcy życia ustawili tysiąc krzyży przed siedzibą prezydenta Irlandii Michaela D. Higginsa. Symbolizują one ofiary nowego prawa, które zezwala na zabijanie dzieci poczętych na życzenie. Można się spodziewać, że tyle dzieci zostanie zamordowanych już w czasie pierwszego miesiąca obowiązywania ustawy.

W majowym referendum Irlandczycy opowiedzieli się za zniesieniem ósmej poprawki do konstytucji Irlandii. Gwarantowała ona traktowanie życia matki na równi z życiem nienarodzonego dziecka. W następstwie tego, parlamentarzyści dostali zielone światło dla uchwalenia ustawy legalizującej tzw. aborcję do 24 tygodnia ciąży. Nowe prawo zostało przyjęte w obu izbach irlandzkiego parlamentu i obecnie czeka na podpis prezydenta.

Obrońcy życia w Irlandii się nie poddają. W parku przed posiadłością irlandzkiego prezydenta ustawili tysiąc krzyży. Tyle dzieci może zginąć już w czasie pierwszego miesiąca obowiązywania ustawy. W pobliżu protestujących stała choinka z gwiazdą betlejemską, która tworzyła pewien kontrast. Irlandczycy, świętując przyjście Boga pod postacią małego dziecka, jednocześnie odrzucają tysiące dzieci takich jak On.

TV Trwam News/RIRM

drukuj