fot. l24.lt

[TYLKO U NAS] W. Tomaszewski: Dla Polaków mieszkających na Litwie wybory samorządowe są najważniejsze

Generalnie w hierarchii wyborów wybory samorządowe są dla nas najważniejsze, na tym obszarze można zdziałać najwięcej i realizować swój program. Mamy większość w dwóch radach: wileńskiej oraz solecznickiej – mówił europoseł Waldemar Tomaszewski, przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin w rozmowie z TV Trwam.

Waldemar Tomaszewski zauważył jak ważne są, z perspektywy Polaków, wybory samorządowe na Litwie.

– Wybory są bardzo ważne. Generalnie w hierarchii wyborów wybory samorządowe są dla nas najważniejsze, na tym obszarze można zdziałać najwięcej i realizować swój program. Mamy większość w dwóch radach: wileńskiej oraz solecznickiej, mamy przedstawicieli w następnych sześciu. Właśnie oni dbają o realizację naszego programu. Wyniki w tych wyborach są dobre i tylko dziękować Bogu i ludziom, że udało się po raz kolejny bezapelacyjnie wygrać te wybory na Wileńszczyźnie, chociaż nie było łatwo – powiedział europoseł.

Utrzymaliśmy pozycję lidera w okręgu wileńskim, który jest trzecią, co do wielkości, częścią Litwy – podkreślił Waldemar Tomaszewski [zobacz więcej].

– Mieszka tu co trzeci obywatel naszego państwa. Mało tego w okręgu wileńskim generuje się prawie połowa litewskiej gospodarki, prawie połowa PKB wytwarza się w okręgu wileńskim, w którym my utrzymaliśmy pierwsze zaszczytne miejsce w postaci 53 mandatów. Wynik jest naprawdę imponujący – akcentował rozmówca TV Trwam.

Waldemar Tomaszewski odniósł się także do najczęstszych problemów naszych rodaków mieszkających na Litwie.

– Problemy Polaków często są zbieżne z problemami ogółu mieszkańców naszego kraju, czyli brak szeroko rozumianej sprawiedliwości społecznej, nasza ludność ma małe dochody o około 30 proc. mniejsze jak w sąsiedniej Polsce, natomiast ceny w sklepach są wyższe o połowę na produkty spożywcze i inne. Oczywiście ludziom ciężko się żyje, chociaż PKB jest na Litwie na podobnym poziomie, jak w Polsce – stwierdził europoseł.

RIRM

drukuj