fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz o karabinku Grot: To konstrukcja wyłącznie polska, więc tym bardziej powinniśmy chwalić się i szczycić tym, że wreszcie mamy coś, co jest polską myślą techniczną i technologią

To konstrukcja wyłącznie polska, bo nad karabinem MSBS pracowali inżynierowie Wojskowej Akademii Technicznej i konstruktorzy radomskiej Fabryki Broni „Łucznik”, więc tym bardziej powinniśmy chwalić się i szczycić tym, że wreszcie mamy coś, co jest polską myślą techniczną i technologią – powiedział Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Wojciech Skurkiewicz odniósł się do pozwu sądowego skierowanego przez Fabrykę Broni „Łucznik” przeciwko Onetowi, który podlega pod niemiecko-szwajcarski kapitał [więcej].

– Bardzo się cieszę, że zarządca Fabryki Broni „Łucznik” zareagował stanowczo i szybko. Artykuł ukazał się w ubiegły poniedziałek i rzeczywiście jego treść była skandaliczna, bo szkalowała sam zakład, a przede wszystkim produkt, który jest bardzo innowacyjny i nowoczesny. Jest to typowa broń strzelecka o nieprzeciętnych parametrach. To konstrukcja wyłącznie polska, bo nad karabinem MSBS pracowali inżynierowie Wojskowej Akademii Technicznej i konstruktorzy radomskiej Fabryki Broni „Łucznik”, więc tym bardziej powinniśmy chwalić się i szczycić tym, że wreszcie mamy coś, co jest polską myślą techniczną i technologią – wskazał gość Radia Maryja.

Polityk zwrócił uwagę na negatywny PR, jaki tworzą tego typu fałszywe i szkalujące artykuły.

– Nagonka, którą zorganizował polskojęzyczny portal, doprowadza zakład do bardzo obciążającej sytuacji. Trudno jest przeciwdziałać czarnemu PR-owi, a za tą publikacją rozpisywały się także inne media. Fabryka Broni to zakład, który nie funkcjonuje w bańce czy próżni, ale uczestniczy w szeregu przetargów w innych krajach i naszej ojczyźnie (…). Trzeba mieć świadomość, że w momencie, kiedy będzie postępowanie przetargowe w każdym innym kraju, to osoby odpowiedzialne za przygotowanie postępowania przetargowego, gdy wpływają oferty, to te osoby pierwsze co robią, to sięgają po opinie o danych producentach i broni. Pierwszym kierunkiem jest internet, dlatego tym bardziej jest ważne, aby działania w tym zakresie były podejmowane jednoznacznie i szybko – powiedział wiceszef resortu obrony.

Gość „Aktualności dnia” podkreślił rekordowe wydatki ulokowane w polskim przemyśle zbrojeniowym.

– W zeszłym roku w polskim przemyśle zbrojeniowym wydaliśmy ponad 6 miliardów złotych. To jest rekordowa kwota, jaka została wydana na przestrzeni lat i dziejów. Nikt nigdy tak ogromnych funduszy nie lokował w rodzimym przemyśle zbrojeniowym. Faktem jest również to, że Fabryka Broni „Łucznik” borykała się na przestrzeni lat z różnymi problemami. Pamiętamy, gdy Fabryka Broni upadała i podnosiła się. Dzisiaj jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów o bardzo nowoczesnym parku maszynowym, gdzie np. obrabiarki numeryczne są sprzętem na klasę XXI wieku – mówił Wojciech Skurkiewicz.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Wojciecha Skurkiewicza można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj