fot. PAP/Marcin Obara

M. Błaszczak: Polska wydając 2,3 proc. PKB na obronność – jest na 5 miejscu w NATO

Polska wydając 2,3 proc. PKB na obronność pozostaje w czołówce państw, które najlepiej wypełniają zobowiązania sojusznicze w tym zakresie. Według rocznego raportu sekretarza generalnego NATO z 2020 roku, Polska jest na 5 miejscu wśród krajów Sojuszu – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

„Polska wydając 2,3 proc. PKB na obronność pozostaje w czołówce państw, które najlepiej wypełniają zobowiązania sojusznicze w tym zakresie. Według raportu NATO (The Secretary General’s Annual Report 2020) Polska znalazła się na 5 miejscu wśród krajów NATO” – napisał szef MON na Twitterze.

Do wpisu minister obrony dołączył grafikę pt. „Polska wśród liderów Sojuszu Północnoatlantyckiego” z zaznaczonymi wydatkami na obronność na poziomie 2,3 proc. PKB w 2021 roku. oraz wymagane 2 proc. PKB do spełnienia zobowiązań sojuszniczych w NATO.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl