fot. PAP/Paweł Supernak

[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: Musimy być przygotowani, by nieść pomoc kapłanom i zapobiegać sytuacjom, jak dzisiejsza śmierć księdza w Łodzi. Takie przypadki będą coraz częstsze. Szykujmy się do starcia

Szykujmy się do starcia, do wojny, która tak naprawdę już trwa, ale szykujmy się również do starć, które będą w przyszłości. Musimy być przygotowani chociażby do tego, żeby nieść pomoc kapłanom, żeby zapobiegać takim sytuacjom, jak śmierć kapłana w Łodzi, dlatego że takie przypadki będą – w mojej ocenie – coraz częstsze. Jest na to przyzwolenie społeczne. Musimy pamiętać słowa ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił: „Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale”. Każdy z nas musi zdać sobie sprawę, że dzisiaj toczy się walka o najważniejsze wartości, o to jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Jesteśmy w okresie ogromnego przełomu, zmian społecznych, ale również duchowych – podkreślił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Nie ustają w Polsce ataki na Kościół katolicki, kościoły, a także kapłanów. Dziś w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł ks. prałat Adam Myszkowski, który na początku marca został dotkliwie pobity. W następstwie odniesionych ran przeszedł operację. Przed dwa tygodnie pobytu na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej nie odzyskał przytomności  [więcej].

– Przyjmujemy tę informację z bólem serca, ale to potwierdza nienawiść, która eskaluje geometrycznie w ostatnich miesiącach w Polsce – nienawiść do Kościoła, do pasterzy, do budynków, do wiernych, nawet do przydrożnych kapliczek. Sytuacja – w mojej ocenie – jest bardzo zła, dlatego że często media głównego nurtu zupełnie bagatelizują tę sprawę albo wręcz inspirują do pewnych działań, tworząc propagandę nienawiści w stosunku do Kościoła katolickiego, do wiernych – podkreślił Robert Bąkiewicz.      

Jak zaznaczył  prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, na takie czyny nie może być przyzwolenia z naszej strony.

– Powinniśmy się organizować. Odpowiedzieć na zło, że nie będzie na nie zgody wśród katolików w przestrzeni publicznej. Nie możemy pójść drogą Zachodu, gdzie katolicy bardzo często w milczący sposób przechodzili do porządku dziennego nad ograniczeniami możliwości sprawowania kultu. W Polsce powinniśmy dzisiaj powiedzieć: „Non possumus!”. Dalej nie pozwolimy na bezczeszczenie wiary, religii, ale tak naprawdę na niszczenie wszystkich biednych dusz, które dzisiaj wołają – czy krzyczą – przeciwko Bogu, Chrystusowi i Kościołowi – dodał.

Bez Kościoła nie będzie moralności, zasad, które dają nam bezpieczeństwo – wskazał Robert Bąkiewicz.

Jeśli tego nie będzie, to czeka nas terror, śmierć, nienawiść. Środowiska lewicowe mówią o miłości, o akceptacji i tolerancji, ale wiemy dobrze, że jest to krzywa narracja. Narracja zupełnie się wykluczająca, zupełnie nie rozpoznająca istoty człowieka, jego antropologii, nie rozumiejąca podstawowych kryteriów, definicji, czyli: wolności, dobra, sprawiedliwości. Ci ludzie zupełnie tego nie rozumieją lub nie chcą rozumieć i przez to ten ogromny bunt przeciwko Bogu, który doprowadzi do tragedii cywilizacyjnej – ocenił gość „Aktualności dnia”.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości nie ma wątpliwości, że istnieje potrzeba aktywności w obronie wiary i wartości, ponieważ „ponowna obrona naszych kościołów to jedynie kwestia czasu”.

– Ogromna nienawiść musi nas zmuszać do podjęcia konkretnych działań. Dlatego w ramach szczególnie Straży Narodowej budujemy struktury ogólnopolskie. Jest w to zaangażowanych bardzo wiele osób. Budujemy kontakty pomiędzy sobą i staramy się nawiązywać również kontakty z kapłanami, tak żeby system formacji był systemem na wskroś katolickim. Propagujemy również modlitwę i miłość do bliźniego, do naszego przeciwnika czy do wroga, który jest zupełnie po drugiej stronie – wskazał Robert Bąkiewicz.

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że naszym obowiązkiem jest obrona Kościoła, Chrystusa, naszych rodzin.

Szykujmy się do starcia, do wojny, która tak naprawdę już trwa, ale szykujmy się do starć, które będą w przyszłości. Musimy być przygotowani chociażby do tego, żeby nieść pomoc kapłanom, żeby zapobiegać takim sytuacjom, jak śmierć kapłana w Łodzi. Takie przypadki będą – w mojej ocenie – coraz częstsze, bo jest na to przyzwolenie społeczne. Musimy pamiętać słowa ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił: „Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale”. Każdy z nas musi zdać sobie sprawę, że dzisiaj toczy się walka o najważniejsze wartości, o to jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Jesteśmy w okresie ogromnego przełomu, zmian społecznych, ale również duchowych – wyjaśnił gość Radia Maryja.

19 marca w uroczystość św. Józefa ulicami Warszawy sprawowane będzie nabożeństwo Męskiej Drogi Krzyżowej [więcej].

Chciałbym wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic, a może i innych miejscowości Polski, zaprosić na Męską Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o godz. 15.00 na Pl. Zamkowym w Warszawie. Będziemy szli tradycyjną drogą, którą chodzili jeszcze polscy królowie, którą prowadzili dawni hierarchowie Kościoła w Polsce. Droga Krzyżowa będzie miała nie tylko wymiar wynagradzający, pokutny, ale przede wszystkim wymiar publicznego   przyznawania się do wiary i gotowości do walki za wiarę. To my musimy być dzisiaj rycerzami i mieć w sobie siłę oraz szlachetność rycerstwa, które broniło wiary – poinformował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Roberta Bąkiewicza można odsłuchać [tutaj].

radioamryaj.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl