fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz o dzisiejszym zatrzymaniu wojskowych przez ŻW: Najwyraźniej te zatrzymania odbyły się w oparciu o ważkie przesłanki, które zaprezentowała prokuratura

Najwyraźniej te zatrzymania przez Żandarmerię Wojskową odbyły się w oparciu o ważkie przesłanki, które zaprezentowała prokuratura. Jestem przekonany, że zatrzymani panowie – tak jak to dzisiaj jest zapowiadane w mediach – będą jeszcze dzisiaj przesłuchiwani w tej sprawie – powiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Całe zamieszanie jest związane ze Stowarzyszeniem SWAT, które współorganizuje radomskie pokazy lotnicze.

– Tutaj kluczowa jest nazwa Stowarzyszenie SWAT, które było współorganizatorem kolejnych edycji pokazów lotniczych „Radom Air Show” do roku 2015, i to właśnie nieprawidłowości dotyczące funkcjonowania czy przekazywania środków finansowych tzw. zarobku z pokazów lotniczych na rzecz Funduszu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych, czy też bardziej nieprzekazywania środków finansowych, które pozostawały w rozliczeniu finansowym po kolejnych edycjach pokazów lotniczych „Radom Air Show” – powiedział wiceszef resortu obrony narodowej.

Gość Radia Maryja odniósł się do dzisiejszych zatrzymań wysoko postawionych żołnierzy.

– Najwyraźniej te zatrzymania przez Żandarmerię Wojskową odbyły się w oparciu o ważkie przesłanki, które zaprezentowała prokuratura. Jestem przekonany, że zatrzymani panowie – tak jak to dzisiaj jest zapowiadane w mediach – będą jeszcze dzisiaj przesłuchiwani w tej sprawie, pewnie będą udzielać informacji na ten temat – stwierdził Wojciech Skurkiewicz.

Głównym zatrzymanym jest gen. Lech M.

– Został dowódcą Sił Powietrznych, a potem już w ramach tej reformy, która była przygotowana przez rząd Platformy Obywatelskiej, szefa BBN-u i prezydenta Komorowskiego, został później Pierwszym Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych – został powołany na 3-letnią kadencję. Niestety, nie był Pierwszym Dowódcą przez pełną kadencję, ponieważ osiągnął wiek emerytalny, a przecież wiemy, że generałowie mogą służyć w Wojsku Polskim do momentu dnia 60. urodzin, więc przeszedł w stan spoczynku, aczkolwiek dalej był osobą, która jest bardzo znaną w środowisku lotniczym – mówił gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem wiceministra Wojciecha Skurkiewicza można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl