[TYLKO U NAS] T. Szczyrbak: 27 maja we Wrocławiu upamiętnimy Rok Prawd Polaków spod Znaku Rodła

Od wielu tygodni jest niezbyt ciekawa sytuacja, jeśli chodzi o naszą ojczyznę. I taką konkretną odpowiedzią na to są uroczystości upamiętnienia dla naszej ojczyzny – we Wrocławiu 27 maja. Upamiętnimy właśnie Rok Prawd Polaków spod Znaku Rodła – mówił na antenie Radia Maryja w środowym wydaniu audycji „Aktualności dnia” prezes Rodziny Rodła Wrocław Tadeusz Szczyrbak.

W tym roku obchodzimy 80. rocznicę Prawd spod Znaku Rodła. Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, iż uroczystości upamiętnienia dla naszego państwa Roku Prawd Polaków spod Znaku Rodła są odpowiedzią na wszelkiego rodzaju zarzuty wobec państwa polskiego.

– Od wielu tygodni jest niezbyt ciekawa sytuacja, jeśli chodzi o naszą ojczyznę, o Polskę, która zmaga się z różnego rodzaju zarzutami, nieuprawnionymi działaniami, ze wszelkiego rodzaju różnymi niegodziwościami. I taką odpowiedzią konkretną i oddolną dla naszej ojczyzny jest ta najbliższa uroczystość 27 maja, w niedzielę, we Wrocławiu. Upamiętnimy właśnie Rok Prawd Polaków spod Znaku Rodła – powiedział Tadeusz Szczyrbak.

Prezes Rodziny Rodła Wrocław Tadeusz Szczyrbak zaprasza na godz. 18.00 do wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia w najbliższą niedzielę na część artystyczno-merytoryczną.

– Ten ciekawy popołudniowy czas to o godz. 18.00 spotkanie we wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia – ul. Wystawowa 1 – gdzie będzie miała miejsce część artystyczno-merytoryczna. Przyjeżdżają goście z Kościerzyny, z Niemczy, z Bukówca Wielkiego z Wielkopolski. To jest na zasadzie wstępu wolnego dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, Dolnego Śląska. Serdecznie zapraszam Rodzinę Radia Maryja – akcentował.

Gość audycji „Aktualności dnia” namawiał do wzięcia udziału w pokazie wrocławskiej fontanny multimedialnej pt. „Święty Jan Paweł II”, gdzie zostaną zaprezentowane slajdy Polaków spod Znaku Rodła.

– O godz. 21:30 przy Pergoli wrocławskiej Hali Ludowej w plenerze będzie miał miejsce piękny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju pokaz wrocławskiej fontanny multimedialnej pt. „Święty Jan Paweł II”, który to zostanie obudowany kadrami, slajdami Polaków spod Znaku Rodła. Będziemy to chcieli wszyscy zobaczyć, zarchiwizować, udokumentować, bo jeszcze takiego wydarzenia, ani wcześniej, ani w tym roku jubileuszowym nie było. To cieszy, bo ta nasza uroczystość im bliższej jest terminu realizacji, tym otrzymuje większe wsparcie i zainteresowanie Wrocławiem – podkreślił.

W ocenie rozmówcy, w jubileuszowy rok odzyskania przez Polskę niepodległości i 80. rocznicę Prawd Polaków spod Znaku Rodła prawdy po raz kolejny zostaną podkreślone, aby stały się „dekalogiem polskości, małym credo, małym katechizmem polskości w XXI w.”.

– „Polska matką naszą, nie wolno mówić o matce źle” – właśnie ta prawda będzie szczególnie wybrzmiewać. Ona będzie nam towarzyszyć przy okazji tego spotkania rocznicowego i to będzie kolejne nasze wydarzenie, kolejny nasz program i pomysł na to, aby w tym roku jubileuszowym setnej rocznicy odzyskania przez państwo polskie niepodległości i 80. rocznicy Prawd Polaków spod Znaku Rodła te prawdy po raz kolejny wybrzmiały, po raz kolejny zostały wyartykułowane, po raz kolejny były naszym dekalogiem polskości, małym credo, małym katechizmem polskości w XXI w. – zaznaczył prezes Rodziny Rodła Wrocław.

Tadeusz Szczyrbak zapraszał nie tylko na uroczystości, ale także do odwiedzenia Wrocławia i okolic, gdzie mieszkańcy przywitają przyjezdnych staropolską gościnnością.

– Zapraszamy, jest znakomita pogoda, myślę, że ona się utrzyma nie tylko dla Wrocławia, ale i mieszkańców Dolnego Śląska, dla Opolszczyzny, Wielkopolski. Jeśli ktoś dzisiaj, kilka dni przed naszą uroczystością, zechciałby przyjechać, to gwarantujemy i pobyt, i staropolską gościnność. Te informacje znajdują się nie stronie: www.rodzinarodla.pl. Coś nowego, coś w przestrzeni, coś co zapadnie w pamięć i co jest naszą polską, narodową, oddolną inicjatywą, kontynuacją, budowaniem, tą optyką i ideą, tym całym bagażem doświadczenia i sukcesji, które miały miejsce w okresie międzywojennym, a my w sposób skromny, Polacy XXI w., chcemy się do tych tradycji odwoływać i w jakiś sposób w nowoczesnych aranżacjach te prawdy, i to całe dziedzictwo przypominać – podsumował prezes Rodziny Rodła Wrocław.

Całą rozmowę w środowym wydaniu audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl