Patriotyzm we Wrocławiu

Z okazji Święta Niepodległości w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu odbyła się impresja historyczna pt.” Imiona Niepodległości”.

W poniedziałek w Bazylice garnizonowej św. Elżbiety sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Po Eucharystii w katedrze św. Jana Chrzciciela zaplanowano wykład: „Kościół ostoją patriotyzmu”. Wygłosi go ks. prof. Józef Pater (PWT Wrocław). Następnie odbędzie się koncert: „Z pieśnią ku wolności”.

W sobotę odbyła się konferencja poświęcona patriotyzmowi pod hasłem: „Jak kochać ojczyznę? Patriotyzm XXI wieku”.

Spotkanie dało możliwość spotkania z arcybiskupem seniorem archidiecezji wrocławskiej Henrkiem Gulbinowiczem, który poruszył bliski  wielu Wrocławianom temat kresów: „Wileńszczyzna – Moja Mała Ojczyzna”.

Profesor Jadwiga Staniszkis poprowadziła wykład zatytułowany „Moja ojczyzna i patriotyzm”

W trakcie konferencji odbył się się również panel dyskusyjny, w którym uczestniczyła prof. Jadwiga Staniszkis, prof. Ryszard Legutko i red. Jacek Karnowski, pod tytułem: „Jak być patriotą w XXI wieku”.

Następnie swoimi przeżyciami i doświadczeniami dotyczącymi naszej ojczyzny, w spotkaniu zatytułowanym „Polska – Tu jest moje miejsce” podzielą się Anna Szarycz wiceprezydent Wrocławia, Jose Torres i Conrado Moreno.

Na koniec dnia  w kościele Świętego Krzyża odbył się recital Jana Pietrzaka pt.: „Żeby Polska była Polską”.

 

RIRM

wd-patriotyzm_plakat_d

drukuj