fot. PAP/Piotr Polak

We Wrocławiu odbędą się uroczystości nadania skwerowi imienia Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki w 2016 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia. Dziś jego imię otrzyma jeden z miejskich skwerów. W uroczystości udział weźmie premier Mateusz Morawiecki.

Wniosek o nadanie imienia Kornela Morawieckiego jednemu z wrocławskich skwerów złożył prezydent miasta Jacek Sutryk. Pod koniec lipca  radni przegłosowali uchwałę. Za głosowało 29 osób, 4 przeciw, a 3 radnych wstrzymało się od głosu. Uroczystość nadania skwerowi imienia Kornela Morawieckiego odbędzie się dziś o godzinie 15.00. Weźmie w niej udział premier Mateusz Morawiecki.  Skwer znajduje się w obrębie starego miasta u zbiegu dwóch ulic: Środkowej i Szczepińskiej.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl