fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski: Prezydent A. Duda nie zamknął się w zaciszu swojego gabinetu, nie siedział pod żyrandolem

Objazd całej Polski, wszystkich powiatów, wszystkich miast na prawach powiatów. To jest wielka praca, której żaden prezydent do tej pory nie wykonał. Pan prezydent nie zamknął się w zaciszu swojego gabinetu, swojej kancelarii, nie siedział pod żyrandolem, o którym tak często Donald Tusk i jego pomazaniec, czyli pan prezydent Komorowski mówili, tylko to był naprawdę czynny, aktywny prezydent – mówił w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski.

W sobotę odbyła się konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na konwencji poinformował, że Rada Polityczna PiS udzieliła przez aklamację poparcia kandydaturze Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich [więcej].

Tomasz Rzymkowski wyraził nadzieję, że konwencja oraz początek kampanii wyborczej zmobilizuje nie tylko działaczy PiS, ale przede wszystkim ludzi, którzy popierają Andrzeja Dudę.

– Sympatyków pana prezydenta są miliony. To jest apel do tych milionów, aby się zmobilizować, przede wszystkim pójść 10 maja i oddać swój głos na prezydenta Andrzeja Dudę, ale również zaagitować, zachęcić, przekonać swoich najbliższych, sąsiadów, to środowisko, w którym zwykli Polacy pracują – co pan prezydent też bardzo pięknie podkreślił – dla Polski. Wszyscy, którzy wykonują jakiekolwiek czynności w ramach swoich obowiązków w pracy, na służbie, działają dla Polski. Ta myśl propaństwowa wybrzmiewała ze słów pana prezydenta. Jego dotychczasowa prezydentura był nacechowana taką troską o dobro publiczne, o przyszłość Polski – wskazał poseł PiS.

Polityk ocenił, że jest szereg czynników, który spowoduje, iż Polacy ponownie zagłosują na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich.   

– Jednym z tych elementów niewątpliwie jest tytaniczna praca, którą wykonał jeszcze podczas poprzedniej kampanii wyborczej, ale również przez minione 5 lat, tzn. objazd całej Polski, wszystkich powiatów, wszystkich miast na prawach powiatów. To jest wielka praca, której żaden prezydent do tej pory nie wykonał. Pan prezydent nie zamknął się w zaciszu swojego gabinetu, swojej kancelarii, nie siedział pod żyrandolem, o którym tak często Donald Tusk i jego pomazaniec, czyli pan prezydent Komorowski mówili, tylko to był naprawdę czynny, aktywny prezydent. Czynny i aktywny nie tylko w Polsce – co warto podkreślić – ale również na arenie międzynarodowej – zwrócił uwagę gość „Polskiego punktu widzenia”.

Niewykluczone, że podczas rozpoczętej kampanii wyborczej wiodącym tematem będzie sytuacja w polskiej służbie zdrowia.

– Uważam, że w ogóle temat służby zdrowia dominuje w polskiej polityce już od dłuższego czasu. Pan prezydent był autorem – co również podkreślił – całej strategii onkologicznej, aby dużą część środków, przeznaczonych na służbę zdrowia, która ustawicznie jest podnoszona, wpompować w narodowy program przeciwdziałania i profilaktyki onkologicznej. To jest realizowane przy dobrej współpracy prezydenta i ministra zdrowia, jak również zaplecza parlamentarnego. Bez tej zgody to by się nie udało. Pan prezydent był tym impulsem, który spowodował, iż ta strategia jest realizowana – przypomniał Tomasz Rzymkowski.

Można spodziewać się, że niektóre środowiska opozycyjne wobec obecnego prezydenta podczas kampanii będą stosować różne brudne chwyty, wykorzystując do walki politycznej np. sytuację pacjentów w chorobami onkologicznymi, sugerując, że obecna władza nie chce przeznaczyć środków finansowych na ich leczenie.

– Tego typu brutalne zagrywki będą niestety w tej kampanii. Pan prezydent również podczas swojego wystąpienia apelował o to, aby spór, który jest jakby istotą polityki (można mieć różne zdania na dane tematy), odbywał się w sposób kulturalny, w sposób cywilizowany. Pan prezydent podkreślił, że wszyscy jesteśmy obywatelami jednego państwa, wszyscy jesteśmy Polakami i powinniśmy w tej naszej wspólnocie wszystkie spory i dyskusje załatwiać w sposób cywilizowany. Natomiast tego typu zagrywki są absolutnie niedopuszczalne – zaznaczył gość TV Trwam.

Prezydent Andrzej Duda podczas swojego sobotniego wystąpienia zwrócił się z apelem, aby złagodzić język i sposób prowadzenia działań kampanijnych – podkreślił Tomasz Rzymkowski.

– Ten apel jest skierowany do wszystkich stron. To jest apel, który ja również bardzo serio traktuję, ale mam nadzieję, że ten apel również oponenci pana prezydenta, konkurenci, ich zaplecze, ich sympatycy będą przestrzegać, bo to, co widzimy w przededniu kampanii (…) wydaje się bardzo brutalne. Ja również mogę przyłączyć się do tego apelu, aby ten język agresji, tego odczłowieczania konkurentów, ograniczyć do absolutnego minimum czy wręcz – jeżeli udałoby się taką sytuację wprowadzić – aby ta dyskusja była merytoryczna. Czeka nas niestety, obawiam się, bardzo brutalna, chamska kampania – ocenił poseł PiS.

radiomaryja.pl

drukuj