fot. twitter.com/TRzymkowski

[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski: Cały program Joe Bidena to wycofywać się ze wszystkich kluczowych decyzji Donalda Trumpa. Jego otoczenie to ideowe dzieci Pokolenia’68 – marksiści, którzy nie cofną się przed niczym

To jest cały program Joe Bidena – wycofywać się ze wszystkich kluczowych decyzji podjętych przez Donalda Trumpa, dotyczących polityki wewnętrznej, ale również zagranicznej. Uważam, że Joe Biden jest typowym przedstawicielem establishmentu amerykańskiej klasy politycznej. Jego otoczenie, zwłaszcza wiceprezydent Kamala Harris, to są ideowe dzieci Pokolenia’68 – marksiści, którzy nie cofną się przed niczym – zwracał uwagę Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki, pełnomocnik rządu ds. kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Premier Mateusz Morawiecki powołał w piątek Tomasza Rzymkowskiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz pełnomocnika rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego. [czytaj więcej] 

Tomasz Rzymkowski na antenie Radia Maryja wskazał na zadania, jakie zostały mu powierzone w ramach nowych stanowisk.

– Jest to przede wszystkim kwestia zmian dotyczących wzmocnienia pozycji kuratoriów oświaty i nadzoru pedagogicznego nad polską oświatą. Są to również kwestie związane z programami nauczania, z podwyższeniem prestiżu polskiego szkolnictwa ogólnego, szkolnictwa wyższego, a także zawodu nauczyciela i nauczyciela akademickiego. Mamy bardzo ambitne cele i będziemy chcieli je zrealizować w ramach Ministerstwa Edukacji i Nauki – wymienił pełnomocnik rządu ds. kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego.

W środę przed Kapitolem Joe Biden, Demokrata, został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zaledwie kilka godzin po inauguracji nowy przywódca podpisał 17 aktów wykonawczych – 9 z nich polegało na cofnięciu wcześniejszych decyzji Donalda Trumpa. [czytaj więcej] 

– To swoisty powrót do polityki Baracka Obamy, którego urzędujący w tej chwili prezydent Joe Biden był zastępcą. To powrót do polityki, którą amerykańska opinia publiczna odrzuciła, wybierając Donalda Trumpa w 2016 roku. (…) Wszystkie kwestie, które były dla administracji byłego prezydenta Donalda Trumpa istotne, jak realna polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych, kwestia utrzymywania pokoju na świecie, dbania o interes gospodarczy Stanów Zjednoczonych, realizacja hasła wyborczego Donalda Trumpa z 2016 roku: „Niech Ameryka stanie się wielka”, to jest cały program Joe Bidena – wycofywać się ze wszystkich kluczowych decyzji podjętych przez Donalda Trumpa, dotyczących polityki wewnętrznej, ale również zagranicznej – zwracał uwagę polityk.

Decyzją Joe Bidena, Stany Zjednoczone wracają do porozumienia paryskiego oraz do finansowania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zdaniem gościa „Aktualności dnia”, nowy prezydent realizuje decyzje podyktowane przez lobby ekologiczne i – jak dodał – takich działań będzie więcej.

– Przynależność do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) czy podpisanie i respektowanie porozumień paryskich dotyczących gazów cieplarnianych to jest realizowanie polityki międzynarodowej. Teraz największa gospodarka świata zdecydowała się na narzucenie sobie potężnego kagańca, jeśli chodzi o koszty produkcji. To również wiąże się z bardzo daleko idącą polityką – nazwijmy ją – proekologiczną. Jedną z pierwszych decyzji było wycofanie się chociażby z budowy ropociągu łączącego stan Nebraska z Kanadą. Podejrzewam, że decyzji podyktowanych przez lobby ekologiczne będzie więcej – stwierdził wiceminister edukacji i nauki.

Prezydent Joe Biden chce, by asystentem sekretarza zdrowia został transseksualista. Jednocześnie podjął decyzję, która pozwoli transseksualistom wstępować do wojska.

– Uważam, że Joe Biden jest typowym przedstawicielem establishmentu amerykańskiej klasy politycznej. Nie jest to na pewno polityk zaczadzony marksizmem czy polityk o skrajnie lewicowych poglądach, natomiast jego otoczenie, zwłaszcza wiceprezydent Kamala Harris, to są ideowe dzieci Pokolenia’68 – marksiści, którzy nie cofną się przed niczym. (…) Jest zasadnicze pytanie dotyczące asystenta sekretarza zdrowia – czy ta osoba spełnia wymogi merytoryczne, czy nominacja była podyktowana wyłącznie kwestią usposobienia seksualnego? (…) W tej chwili oczy amerykańskiej opinii publicznej z pewnością będą spoglądały na departament zdrowia, z racji na walkę z koronawirusem. (…) Zdrowie nie powinno być elementem propagowania jakiejś ideologii, która jest z gruntu rzeczy ideologią odczłowieczoną – ocenił gość Radia Maryja.

Polityk, poruszając kwestię współpracy państw europejskich z nowym prezydentem, zaznaczył, że interesy Stanów Zjednoczonych są niezmienne, bez względu na to, kto rządzi.

– Kurs interesów amerykańskich będzie dalej kroczył w tę samą stronę. Pewnym interesem Stanów Zjednoczonych jest wzmocnienie bezpieczeństwa w Europie Środkowej i Wschodniej. Spodziewam się, że będzie również reakcja ze strony administracji Joe Bidena, jeśli chodzi o budowę gazociągu Nord Stream 2. W tej chwili Niemcy próbują przygotowywać się na rozmowy z amerykańską administracją. Patrząc na decyzję o cofnięciu zgody na gazociąg łączący Kanadę z USA, to Biden będzie kierował się interesem ekologicznym, ale i politycznym. A to stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w Europie – podsumował Tomasz Rzymkowski.

Całą rozmowę z Tomaszem Rzymkowskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj