fot. twitter.com/TRzymkowski

[TYLKO U NAS] Dr T. Rzymkowski o trwającej walce obrońców życia z przedstawicielami tzw. strajku kobiet: Płaczą nad karpiem, ale domagają się zabijania bezbronnych dzieci. Jest to zachwianie równowagi między światem zwierząt i światem ludzi

W kontekście świąt Bożego Narodzenia, mamy do czynienia z ruchem społecznym króla Heroda. Ten ruch domaga się zabijania drugiego człowieka w sposób absolutnie nieskrępowany, cyniczny i hedonistyczny – powiedział dr Tomasz Rzymkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Przed nami święta Bożego Narodzenia, które są idealnym momentem do podjęcia refleksji na temat bieżących wydarzeń w Polsce i trwającej batalii pomiędzy zwolennikami tzw. aborcji i obrońcami życia.

– W kontekście świąt Bożego Narodzenia, mamy do czynienia z ruchem społecznym króla Heroda. Ten ruch domaga się zabijania drugiego człowieka w sposób absolutnie nieskrępowany, cyniczny i hedonistyczny. Chcą mordować człowieka bezbronnego, który w niczym nie zawinił i jest na początku swojej drogi pod sercem matki – powiedział gość audycji „Aktualności dnia”.

Polityk podkreślił, że „jest to porażające, tym bardziej że osoby te używają zupełnie nietrafionych argumentów i wierzą w nie”.

– Znam wyłącznie kobiety, które kochają dzieci i nigdy nie pozwoliłyby zabić swojego dziecka. Te kobiety troszczą się o dzieci, o ich wychowanie zdrowie i przyszłość. Natomiast tutaj [tzw. strajk kobiet-red.] mamy do czynienia z semantycznym użyciem. Ci państwo uważają, że reprezentują wszystkie kobiety. Druga, bardziej porażająca rzecz to mowa o jakiejś wolności. W imię wolności domagają się zabijania drugiego człowieka, tylko dlatego, że będzie on kolidował z ich życiowymi planami – ocenił dr Tomasz Rzymkowski.

Rozmówca odwołał się do nauki św. Jana Pawła II, który podejmował temat cywilizacji śmierci, „opierającej się na dehumanizacji człowieka i uczłowieczaniu zwierząt”. Polityk uargumentował to akcją ratowania karpia, którą obserwujemy w mediach społecznościowych.

– Z punktu widzenia doraźnego interesu korporacji rozwój i wspieranie hedonizmu i czerpania wyłącznie z życia korzyści w oderwaniu od świata wartości jest opłacalne w bliskiej perspektywie – wyjaśnił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk nawiązał do postawy wielu polskich aktorek, piosenkarek i influencerek, które w ostatnich tygodniach popierały Ogólnopolski Strajk Kobiet, krzycząc wulgaryzmy, nawołując do legalizacji tzw. aborcji. Teraz te same osoby angażują się w akcję ratowania karpia.

– Jest to obraz końca cywilizacji w wykonaniu tych ludzi. Płaczą oni nad karpiem, ale domagają się zabijania bezbronnych dzieci. Jest to zachwianie równowagi między światem zwierząt i światem ludzi – wskazał dr Tomasz Rzymkowski.

Spór ideologiczny toczy się również na scenie politycznej. Zdaniem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, Platforma Obywatelska coraz bardziej utożsamia się z poglądami „lewackiego ekstremizmu”. Partia pracuje nad nową deklaracją ideową.

– Od 5 lat, kiedy to Platforma Obywatelska została pozbawiona władzy, stała się eklektyczną partią władzy pozbawioną władzy. Jest partią, która już za czasów Donalda Tuska była partią ideową bez jakiegokolwiek programu – ocenił dość audycji.

Polityk stwierdził, że za sprawą wielu sojuszy i koalicji  PO, partia, która kiedyś określała się jako broniąca wartości chrześcijańskich, dziś składa się z członków lewicy.

– Warto tutaj przywołać nazwiska: pan Dariusz Joński, były rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dzisiaj jest jedną z czołowych twarzy Koalicji Obywatelskiej; pani Barbara Nowacka, która w 2015 roku była kandydatką SLD, Ruchu Palikota; to także obsceniczna w swoim zachowaniu pani poseł Klaudia Jachira, która np. wyśmiewała się w sposób ordynarny z katastrofy smoleńskiej – wymienił dr Tomasz Rzymkowski.

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości „zwrot Platformy Obywatelskiej w lewą stronę jest bardzo widoczny”.

Cała rozmowa z posłem Tomaszem Rzymkowskim dostępna jest [tutaj].

 

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl