fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Red. W. Golonka: Bill Gates wierzy, że szczepionki są drogą do zdrowszego świata, w którym wzrost populacji będzie zatrzymany przez lepszy stan zdrowia ludzi

Bill Gates wierzy, że szczepionki są drogą do zdrowszego świata, w którym wzrost populacji będzie zatrzymany przez lepszy stan zdrowia ludzi. Ponadto szczepionki są bardzo dobrym interesem, bo można je wprowadzać w bardzo dużych ilościach, więc jeżeli odpowiednio zdoła się ułożyć programy szczepień w danym kraju czy regionach świata, to wówczas producenci mogą na tym zarobić duże pieniądze – mówił red. Wojciech Golonka z „Do Rzeczy” w rozmowie z portalem Radia Maryja.

Bill Gates znany jest niemalże wszystkim osobom na świecie. Od wielu lat prowadzi szeroką działalność filantropijną, która pod płaszczem pomocy ludzkości realizuje jego prywatne interesy. Skutkuje to tym, że Bill Gates podawany jest jako przykład filantrokapitalisty. Do działalności twórcy Microsoftu odniósł się redaktor Wojciech Golonka z „Do Rzeczy”.

– Fundacja żyje w oparciu o nadwyżki ze strony specjalnego funduszu, który jest własnością Gatesów. Owy fundusz inwestuje w różne aktywa, które są niekompatybilne z celami fundacji np. fast-foody, przemysł zbrojeniowy. Czy są to rzeczy kompatybilne z dbaniem o zdrowie i pokój na świecie? Niekoniecznie. Trzeba także podkreślić, w jaki sposób fundusz inwestuje swoje pieniądze, z których żyje i działa fundacja. To jest powiązanie grantów fundacji z aktywami funduszu. Przykładem może być Coca Cola z 2014 roku. Fundusz Gatesów zainwestował ponad 530 milionów euro w akcje Coca Coli, a jednocześnie ich fundacja zorganizowała program grantowy mający przeszkolić 50 tys. rolników z krajów południa pod kątem hodowania marakui, która jest szeroko wykorzystywana w produktach Coca Coli – wskazał rozmówca portalu Radia Maryja.

Bill Gates dał się poznać jako ogromny zwolennik szczepionek. Na konferencji TED w 2010 roku mówił m.in., że być może za pomocą szczepionek uda się zmniejszyć populację ludzi o 10-15 proc.

– Bill Gates wierzy, że szczepionki są drogą do zdrowszego świata, w którym wzrost populacji będzie zatrzymany przez lepszy stan zdrowia ludzi. Ponadto szczepionki są bardzo dobrym interesem, bo można je wprowadzać w bardzo dużych ilościach, więc jeżeli odpowiednio zdoła się ułożyć programy szczepień w danym kraju czy regionach świata, to wówczas producenci mogą na tym zarobić duże pieniądze. Pan Gates jest właścicielem akcji różnych koncernów farmaceutycznych, które promują szczepionki. Z jednej strony odpowiada to jego wizji zdrowia, a z drugiej strony jego prywatnym zasobom – mówił dziennikarz.

Bill Gates jest twórcą GAVI, międzynarodowego funduszu na rzecz szczepień.

– Międzynarodowy fundusz GAVI na rzecz szczepień ma za cel ułatwienie dostępu do rynku dla producentów. Chodzi o znoszenie regulacji, odpowiedzialności za NOP itd. Cały model funkcjonowania jest bardziej modelem biznesowym z zabarwieniem medycznym, niż modelem czysto medycznym – podkreślił.

– Sam Bill Gates przyznał po „Dekadzie Szczepień”, że zwrot ekonomiczny inwestycji w szczepienia był bardzo duży. Kolejną wątpliwość i obawy budzi to, jak wielki jest wpływ prywatnych instytucji na światową politykę zdrowia. Fakt, iż te instytucje na kilka miesięcy przed wybuchem pandemii zorganizowały sobie ćwiczenie ogólne i potem to, co tam przerobiły, zostało praktycznie całkowicie wprowadzone do rzeczywistości, jest alarmujące – dodał.

Pozostaje pytanie, gdzie szukać rzetelnych informacji chociażby o pandemii SARS-CoV-2.

– Człowiek, który chce sobie wyrobić opinię na temat tego, co się dzieje, powinien szukać głosów ludzi, którzy unikają skrajności i swoją dotychczasową postawą pokazywali, że potrafią działać bezinteresownie. Kolejna kwestia to odwoływanie się do zdrowego rozsądku swojego i swoich przodków, naszej historii. COVID-19 nie jest ani pierwszą, ani ostatnią chorobą pandemiczną na świecie. Ludzkość mierzyła się ze znacznie potężniejszymi zarazami i nie reagowała według tak zorganizowanej paniki. Odwołując się do przeszłości, można nabrać dystansu i zdrowego krytycyzmu w stosunku do rozwiązań, które zostały masowo wdrożone. Ostatni punkt, do którego należałoby się odwołać, są lekarze, do których mamy zaufanie. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, iż znam lekarzy, którzy zajmowali się pacjentami z COVID-19 i nie było tam przypadków zgonu. Rozmowa z lekarzem, do którego ma się zaufanie, może dać pewnego rodzaju pogląd, który będzie bardziej obiektywny od sztucznie pompowanego obrazu wynikającego z tego, że media mają grant na informowanie o kwestiach zdrowotnych – powiedział red. Wojciech Golonka.

Bill Gates, oprócz modelu walki z COVID-19, postuluje wiele innych rozwiązań.

– W przypadku Billa Gatesa mówimy o wielu różnych kwestiach, bo to nie jest tylko specyficzny model walki z koronawirusem, ale także jego projektów klimatycznych, zmiany naszej diety poprzez wyrzucenie mięsa zwierzęcego. Billa Gatesa można zatrzymać poprzez suwerenność państwa. Ostateczną granicą jest to, na ile państwo pozwoli, aby tego typu międzynarodowy lobbing miał przełożenie na ustawodawstwo. Bardzo ważne jest pilnowanie tego, co dzieje się w Unii Europejskiej, żeby tego typu pomysły nie przechodziły na nasze polskie podwórko – podsumował dziennikarz.

Jakub Gronczakiewicz/radiomaryja.pl

drukuj