PAP/Sebastian Borowski

[TYLKO U NAS] Red. D. Pogorzelski: Mamy wybór między Polską plus i wartości a Polską „nie da się” i przekrętów

Mamy wybór między Polską plus a Polską minus, miedzy Polską wartości a Polską antywartości, Polską gospodarską a Polską „nie da się” i przekrętów. Wybór dla wielu powinien być oczywisty – zaznaczył Dariusz Pogorzelski, redaktor TV Trwam i publicysta „Naszego Dziennika”, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

W weekendowym wydaniu „Naszego Dziennika” znajduje się m.in. artykuł red. Małgorzaty Rutkowskiej pt. „Prezydent Polski suwerennej”. Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat prezydentury Andrzeja Dudy. Autorka przedstawia fakty z 5-letniej działalności szefa państwa polskiego. [czytaj więcej] 

– Zbliżające się wybory zadecydują nie tylko o losie samej prezydentury, ale przede wszystkim jest to wybór dotyczący przyszłości Rzeczypospolitej i przyszłości każdego z nas, naszych rodzin, najbliższych. Od tej prezydentury bardzo wiele będzie zależało, w jakim kierunku pójdą w Polsce zmiany (…). Mamy wybór między Polską plus a Polską minus, miedzy Polską wartości a Polską antywartości, Polską gospodarską a Polską „nie da się” i przekrętów. Wybór dla wielu powinien być oczywisty – mówił red. Dariusz Pogorzelski.

Małgorzata Rutkowska w analizie zwraca uwagę na kilka elementów, ale pierwszym z nich jest stosunek prezydenta do Pana Boga – fundament bytu państwa, społeczeństwa i narodu.

– Pani redaktor przypomina symboliczny moment, jeszcze zanim prezydent Andrzej Duda formalnie objął urząd. Podczas jednej ze Mszy św. polowej wiatr zdmuchnął Hostię. Pan prezydent motywowany pewnym odruchem, który gdzieś w człowieku głęboko tkwi, poderwał się, podjął Najświętszy Sakrament i oddał kapłanom. Za tym poszły bardzo konkretne gesty i działania pana prezydenta. Przypomnijmy sobie rok 2016 i sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. W tym czasie odbywała się wyjątkowa uroczystość – jubileuszowy akt przyjęcia Pana Jezusa za Króla i Pana. Pan prezydent Andrzej Duda uczestniczył w tym bardzo ważnym pod względem duchowym wydarzeniu. Podobnie było rok później, w 2017 r. na Krzeptówkach. Wtenczas prezydent Andrzej Duda uczestniczył w odnowieniu aktu poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi – przypomniał dziennikarz.

Dariusz Pogorzelski wskazał, że Andrzej Duda przez ostatnie 5 lat był patronem polityki społecznej.

– W ciągu ostatnich 5 lat aż 1 mln 200 tys. Polaków wyszło ze skrajnego ubóstwa. To bardzo konkretni ludzie, którym poprawiła się sytuacja ekonomiczna, podstawowa sytuacja bytowa – powiedział.

Redaktor odniósł się także do toczącej się od kilku dni dyskusji wokół podatków.

– Padają obietnice ze strony kandydata Platformy Obywatelskiej pana Trzaskowskiego, że obniży o 1 pkt proc. podatek VAT. Wspaniale, tylko rząd, w którym on był, o ten 1 pkt proc. VAT podniósł. Za prezydentury Andrzeja Dudy obniżone zostały podatki, chociażby od dochodów osobistych tzw. PIT o 1 pkt proc. z 18 na 17 proc. To są konkretne pieniądze, które zostały w kieszeniach Polaków – wskazał gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z red. Dariuszem Pogorzelskim dostępna jest [tutaj].  

 

radiomaryja.pl

drukuj