[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba o najnowszych propozycjach D. Tuska: Celem byłego premiera jest wyczyszczenie konkurencji po stronie Lewicy i przejęcie elektoratu Sz. Hołowni. D. Tusk chce pokazać, że on i PO wprowadzą rewolucję kulturową, rewolucję seksualną

26 sierpnia bieżącego roku w Olsztynie odbył się Campus Polska Przyszłości, którego inicjatorem był Rafał Trzaskowski. Podczas inauguracji wydarzenia obecny był także Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. 31 sierpnia  lider Platformy Obywatelskiej powtórzył obietnicę wprowadzenia tzw. aborcji do 12. tygodnia ciąży. „Donald Tusk walczy z konkurencją po opozycyjnej stronie. To jest główny cel Donalda Tuska – wyczyścić konkurencję po stronie Lewicy, przejąć elektorat Szymona Hołowni. To jest plan, który realizuje. (…) Donald Tusk mówi, iż dopilnuje, aby na listach Platformy Obywatelskiej nie znalazł się nikt, kto ma inne zdanie” – powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog i historyk, członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej oraz wykładowca akademicki, w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

31 sierpnia podczas Campusu Polska Przyszłości Donald Tusk zapowiedział, że dotrzyma obietnicy wprowadzenia tzw. aborcji do 12. tygodnia ciąży.

– Jest to deklaracja człowieka, który kiedyś tworzył (po śmierci papieża Jana Pawła II) Deklarację Krakowską, mówił o tradycji chrześcijańskiej, patriotyzmie, chrześcijańskich zasadach moralnych, a dziś deklaruje się jako skrajna lewica. Pamiętajmy, że tego typu pomysły ma w Polsce skrajna lewica. (…) To, że on deklaruje taką inicjatywę, to jedna kwestia, natomiast drugą jest to, że Donald Tusk mówi, iż dopilnuje, aby na listach Platformy Obywatelskiej nie znalazł się nikt, kto ma inne zdanie. Do tej pory mówili o wolności słowa w tym zakresie, że posłowie ugrupowania mają wolność. To nie tylko, że składają tego typu deklaracje, ale oni będą wykluczać z list ludzi, którzy nie mają lewicowych poglądów. (…) Środowiska katolickich wyborców, bo takie są, którzy sympatyzują z Platformą Obywatelską, wydaje mi się, że dla nich będzie to szokowe podejście, ponieważ tzw. kompromis aborcyjny był dla nich akceptowalny, ale to, co jest teraz, jest nie do zaakceptowania – zwrócił uwagę prof. Mieczysław Ryba.

Gość Radia Maryja podkreślił, że Donald Tusk chce pokazać lewicy europejskiej, że stoi po stronie rewolucji kulturowej.

– Przekaz jest adresowany w sposób cyniczny w dwóch kierunkach. Pierwszy to próba przejęcia elektoratu Lewicy, aby zmusić ich do wspólnego pójścia do wyborów albo wyeliminować ich ze sceny politycznej. Drugi kierunek to mocne adresowanie przekazu do lewicy europejskiej, dominującej w większości państw i w Unii Europejskiej. Donald Tusk chce pokazać, że on i Platforma Obywatelska są po ich stronie barykady ideologicznej i to oni wprowadzą rewolucję kulturową, rewolucję seksualną, oni wypromują cywilizację śmierci i w związku z tym należy ich popierać, bo reprezentują lewicę europejską – zaznaczył politolog.

Prof. Mieczysław Ryba ocenił, że lider Platformy Obywatelskiej walczy z konkurencją po stronie opozycji.

– W tej chwili Donald Tusk pozornie skoncentrowany jest na walce z Prawem i Sprawiedliwością, ale każdy, kto walczy z Prawem i Sprawiedliwością tak radykalnymi środkami i retoryką, to w istocie z nim nie walczy, bo im nie szkodzi. Walczy z konkurencją po opozycyjnej stronie. To jest główny cel Donalda Tuska – wyczyścić konkurencję po stronie Lewicy, przejąć elektorat Szymona Hołowni. To jest plan, który realizuje. (…) Na tym etapie widać, że takie cele właśnie realizuje – mówił historyk.

Całą rozmowę z prof. Mieczysławem Rybą można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl