fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. H. Wnorowski o rządach Zjednoczonej Prawicy: 6 lat rządów Zjednoczonej Prawicy to okres konstruowania dobrych budżetów, które mogły stać się realne dzięki konkretnym aktywnościom po stronie zabezpieczania przychodów

Program znacząco zmienił architekturę polskiego społeczeństwa, jego zamożność i wpłynął na tempo likwidacji ubóstwa. To niezwykle ważne. 6 lat rządów Zjednoczonej Prawicy to okres konstruowania dobrych budżetów, które mogły stać się realne dzięki konkretnym aktywnościom po stronie zabezpieczania przychodów. Do tej dochodzi jeszcze znaczący wzrost dochodów z podatków. Nastąpiła rewolucja (…). To dało komfort rządowi, aby mógł realizować kolejne projekty z ówczesnego planu – mówił prof. Henryk Wnorowski, ekonomista z Uniwersytetu Białostockiego, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Mija 6 lat, odkąd władzę w Polsce objęła Zjednoczona Prawica. Prof. Henryk Wnorowski dokonał podsumowania 6 lat Dobrej Zmiany.

– To, co stało się w 2015 roku, z całą pewnością było dużą zmianą. Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, iż przymiotnik „dobra” jest ciągle uprawniony, bo przewaga bardzo dobrych i korzystnych zmian dla Polaków, przedsiębiorców jest znacząca – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Przez 6 lat rządów Zjednoczonej Prawicy pracami Rady Ministrów kierowały 2 osoby: Beata Szydło i Mateusz Morawiecki. Znakiem rozpoznawalnym Zjednoczonej Prawicy został program socjalny „500 Plus”.

– Program znacząco zmienił architekturę polskiego społeczeństwa, jego zamożność i wpłynął na tempo likwidacji ubóstwa. To niezwykle ważne. 6 lat rządów Zjednoczonej Prawicy to okres konstruowania dobrych budżetów, które mogły stać się realne dzięki konkretnym aktywnościom po stronie zabezpieczania przychodów. Do tej dochodzi jeszcze znaczący wzrost dochodów z podatków. Nastąpiła rewolucja (…). To dało komfort rządowi, aby mógł realizować kolejne projekty z ówczesnego planu – mówił ekonomista.

Wyzwaniem dla całego świata okazała się pandemia COVID-19.

– To była zupełnie nowa rzeczywistość. Chciałbym podkreślić bardzo wysoką aktywność i dużą skuteczność kroków podejmowanych przez rząd, żeby suchą nogą przejść przez czas pandemii – oznajmił prof. Henryk Wnorowski.

Rządowi udało się podwyższyć podatki dla polskich przedsiębiorców, ale do dzisiaj nie wprowadził podatku od sklepów wielkopowierzchniowych.

– Podatek od sklepów wielkopowierzchniowych gdzieś utknął. Ponadto przebieg reformy wymiaru sprawiedliwości z całą pewnością jest niesatysfakcjonujący. Wydaje się, iż to jeden z istotnych czynników wpływających na coraz gorsze relacje z Unią Europejską. Dotychczasowe programy mieszkaniowe nie przyniosły nam oczekiwanych skutków – podsumował prof. Henryk Wnorowski.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem prof. Henryka Wnorowskiego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj