fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] Prof. A. Jabłoński: Kierownictwo PiS uczyniło z ustawy o ochronie zwierząt test na lojalność koalicjanta i bardzo konsekwentnie rozlicza tych wszystkich, którzy tę dyscyplinę w głosowaniu złamali

Wydaje się, że „Piątka dla zwierząt” stała się pretekstem do podziału Zjednoczonej Prawicy. […] Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości uczyniło z ustawy o ochronie zwierząt test na lojalność koalicjanta i bardzo konsekwentnie rozlicza tych wszystkich, którzy tę dyscyplinę w głosowaniu złamali powiedział socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński podczas piątkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Minionej nocy, w dość burzliwej atmosferze, toczyły się w Sejmie prace nad ustawą o ochronie zwierząt. Nowe regulacje ostatecznie przyjęto [więcej tutaj].

Wielu posłów Prawa i Sprawiedliwości opowiedziało się jednak przeciwko pomysłowi Jarosława Kaczyńskiego w tej sprawie. Jak zapowiedział szef klubu Ryszard Terlecki, zostaną wobec nich wyciągnięte konsekwencje [więcej tutaj].

Wydaje się, że „Piątka dla zwierząt” stała się pretekstem do podziału Zjednoczonej Prawicy. Trudno jednak, aby taka ustawa niewiele znacząca, gdy idzie o życie polityczne miała teraz zaciążyć na tyle, żeby miało dojść do rozpadu koalicji ZP – stwierdził prof. Arkadiusz Jabłoński.

Ci politycy, którzy zagłosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt, wstępnie są ponoć już zawieszeni w prawach członków klubu PiS. Jest to pewien zbieg okoliczności związany z rozmowami koalicyjnymi dotyczącymi rekonstrukcji rządu. […] Kierownictwo PiS uczyniło z tej ustawy test na lojalność koalicjanta i bardzo konsekwentnie rozlicza tych wszystkich, którzy tę dyscyplinę w głosowaniu złamali – zauważył gość Radia Maryja.

Zdaniem socjologa, opinia publiczna może być całą sytuacją dość mocno zdezorientowana. Wydawało się, że najgorsze testy wyborcze ZP ma już za sobą, osiągnięte z wielkim sukcesem – dodał.

A tymczasem dochodzi do takich nieporozumień. Jeżeli jest to małostkowość, która miałaby dominować, to nie wróży dobrze na przyszłość. I to nawet w sytuacji, kiedy koalicja w obecnym składzie zostałaby utrzymana – akcentował profesor.  

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra, ale także zakaz uboju rytualnego na eksport oraz zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych.

Całość „Aktualności dnia” z prof. Arkadiuszem Jabłońskim można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj