fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

PiS przedstawił pakiet dla bezpieczeństwa Polski

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało trzy inicjatywy klubu związane z zapewnieniem bezpieczeństwa Polsce. Stanowią one element planu ,,7 razy Tak”, zawierającego postulaty partii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. PiS proponuje je realizować w ramach programu ,,Tak dla Bezpieczeństwa”.

Pierwsza z inicjatyw dotyczy zwiększenia wydatków na obronność. PiS proponuje projekt noweli ustawy o obronie Ojczyzny, zakładający podniesienie nakładów na obronę do 5 proc. – powiedział szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak.

Pod koniec zimnej wojny państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego przeznaczały ponad 5 proc. na obronność. Za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości zwiększyliśmy nakłady na obronność z 2 proc. do ponad 4 procent. Uważamy, że należy jeszcze zwiększyć kwoty wydawane na obronność, tym bardziej że wojna, która toczy się za naszą wschodnią granicą, wciąż trwa – powiedział Mariusz Błaszczak.

Druga inicjatywa PiS dotyczy projektu ustawy o budowie zapory na granicy z Obwodem Królewieckim – poinformował wiceprezes PiS.

Kiedy byłem ministrem obrony narodowej, powstał w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych projekt wzmocnienia granicy wschodniej, granicy z Białorusią i z Obwodem Królewieckim. Doszliśmy do wniosku, że należy zbudować zaporę na granicy z Obwodem Królewieckim – dodał były szef MON.

Trzecia inicjatywa PiS dotycząca obronności – jak mówił były szef MON – to przygotowana i złożona dziś uchwała Sejmu zobowiązująca rząd do podjęcia rozmów w sprawie włączenia Polski do natowskiego programu Nuclear Sharing.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl