Obraz autorstwa Freepik

Słoweńcy będą decydować w głosowaniu o ludzkim życiu

Słoweńcy niebawem w głosowaniu będą decydować o ludzkim życiu. 9 czerwca w tym kraju ma się odbyć referendum konsultacyjne w sprawie legalizacji tzw. eutanazji. Nowa Słowenia oraz Słoweńska Partia Demokratyczna domagały się wstrzymania tego głosowania do czasu rozstrzygnięcia, czy jest ono konstytucyjne.

Przedstawiciele tych ugrupowań uważają, że pomoc we wspomaganym samobójstwie jest niezgodna z zapisem o nienaruszalności życia zawartym w ustawie zasadniczej. We wtorek jednak Trybunał Konstytucyjny w Słowenii orzekł, że nie ma potrzeby zawieszania możliwości przeprowadzania referendum i odrzucił wnioski prawicowych partii.

Dyrektor Human Life International Polska, Ewa Kowalewska, wskazała, że to głosowanie będzie próbą uderzenia w ludzką godność.

– Eutanazja jest ogólnie pułapką i olbrzymim oszustwem. Wmawia się człowiekowi, że to jest w ramach jego praw, a tak naprawdę jest to po prostu nadużycie, bo czy starszy człowiek, czy ktoś po wypadku, czy chore dziecko, jest po prostu pozbawiane praw do życia, do leczenia, które kosztuje. Argumentacja medialna i propagandowa jest bardzo niebezpieczna – zaznaczyła Ewa Kowalewska.

Ewa Kowalewska spodziewa się, że próby legalizacji tzw. eutanazji mogą być podejmowane również w Polsce. Dyrektor Human Life International Polska wyjaśniła, że drogę to tego otwiera forsowanie rozszerzenia procederu zabijania dzieci nienarodzonych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl