Nie słabnie napór uchodźców z Chorwacji do Słowenii

Mimo niedzielnego miniszczytu UE w sprawie uchodźców sytuacja na granicach Słowenii nie uległa w poniedziałek zmianie, a do godz. 14 do przygranicznej wioski Rigonce dotarło z Chorwacji na dziko około 6 tys. uciekinierów – poinformowała słoweńska policja.

Na odbywającym się dzień wcześniej w Brukseli spotkaniu przywódców jedenastu krajów zarówno z UE, jak i spoza niej – Albanii, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Macedonii, Niemiec, Rumunii, Serbii, Słowenii i Węgier – ustalono, że praktycznie wstrzymane zostanie dowożenie bez zapowiedzi tysięcy uchodźców z Chorwacji pod granicę słoweńską.

W ośrodkach przyjmujących na terenie Słowenii około 11 tys. ludzi oczekuje na dalszą podróż do Austrii, a następnie do Niemiec.

Natomiast chorwackie ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że w poniedziałek do godz. 15. z Serbii przeszło przez granicę do Chorwacji około 6 tys. uchodźców. Ponadto 2 800 ludzi czeka w ośrodku przyjmującym w Opatovacu na transport w kierunku Słowenii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl