fot. twitter.com/prezydentpl

[TYLKO U NAS] Prezydent RP: Nie powinniśmy pozwalać na to, aby wprowadzano do naszych szkół ideologie, które są obce naszej mentalności

Szkoła ma przede wszystkim budować postawy propaństwowe oraz patriotyczne – to jest jej niezwykle ważne zadanie. To drugie takie miejsce obok rodziny, które wychowuje młode pokolenia – powiedział w czwartek w programie „Rozmowy Niedokończone” na antenie TV Trwam i Radia Maryja prezydent RP Andrzej Duda.

Głowa państwa podkreśliła, iż ma nadzieję, że „minister (Anna Zalewska), Ministerstwo Edukacji Narodowej, dyrekcje szkół oraz nauczyciele będą działały odpowiedzialnie” w sprawie ochrony dzieci oraz młodzieży przed ideologią gender.

– Nie powinniśmy pozwalać na to, aby wprowadzano do naszych szkół ideologie, które są obce naszej mentalności, kulturze czy może nawet są takimi ideologiami, które w istocie – przynajmniej w swojej części – zmierzają do wyrugowania naszej kultury i zastąpienia jej (…) jakimiś obcymi wzorcami, których do tej pory u nas nie było – wskazał Andrzej Duda.

Podkreślił także, że „szkoła ma przede wszystkim budować postawy propaństwowe oraz patriotyczne – to jest jej niezwykle ważne zadanie”.

– To drugie takie miejsce obok rodziny, które wychowuje młode pokolenia. One powinny być wychowywane tak, żeby Polska przetrwała, aby mogła przez następne setki lat być państwem niepodległym, wolnym, a jednocześnie państwem coraz bardziej zamożnym, mającym coraz większe znaczenie i w którym ludziom będzie żyło się coraz lepiej – mówił prezydent RP.

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że polskie społeczeństwo, także w tych najmłodszych pokoleniach, „ma swoją odporność”.

– Proszę pamiętać, że ideologią marksistowską to mnie wprost sączono w szkole podstawowej i średniej, do których chodziłem jeszcze w czasach słusznie minionych. Próbowano mnie sączyć tą ideologią w różnego rodzaju podręcznikach, ale także przez niektórych nauczycieli – stwierdził.

– Ale z drugiej strony był dom, było bardzo patriotyczne jak na tamte czasy (…) harcerstwo, które nawiązywało do tradycji harcerstwa II RP. Ja nie mam wielkiej obawy, że my zginiemy przez to (ideologię gender) jako społeczeństwo, natomiast oczywiście, trzeba unikać bezrefleksyjnego przyjmowania czegoś, co jest nam absolutnie obce i prowadzi do (…) zniszczenia wartości, które utrzymywały nas jako naród – powiedział prezydent RP.

RIRM

drukuj