fot. PAP/Marcin Bielecki

Prezydent Andrzej Duda odwiedził CSWL w Drawsku Pomorskim

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w czwartek Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. Na poligonie prezydent wziął udział w dniu dla VIP-ów ćwiczeń Common Challenge-15. Głowie państwa towarzyszył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Na konferencji prasowej prezydent Duda podkreślił, że sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom i państwom jest posiadanie silnych i sprawnych armii. 

– Sprawne armie, dobrze ze sobą współdziałające, potrafiące razem wykonywać ważne zadania stabilizacyjne, pokojowe czy humanitarne. Poza oczywistymi względami przyjaźni z naszymi partnerami ze Słowacji, Węgier, Czech, Ukrainy, to także kwestia niezwykle ważnej umiejętności kooperacji w różnego rodzaju trudnych warunkach. Mam nadzieję, że tego typu spotkania, tego typu wspólne działania będą przyczyniały się nie tylko do pogłębienia naszego bezpieczeństwa, ale będą się przyczyniały także do pogłębienia naszych więzów przyjaźni i będą zwiększały gwarancję bezpieczeństwa dla społeczeństw naszych krajów, dla naszych obywateli –  mówił prezydent Andrzej Duda.

W Common Challenge-15 biorą udział żołnierze z Czech, Węgier, Słowacji i Ukrainy. To międzynarodowe ćwiczenie certyfikujące Grupę Bojową Unii Europejskiej. Tworzą ją państwa Grupy Wyszehradzkiej.

RIRM

drukuj