fot. Maciej Sokół

[TYLKO U NAS] Prezydent RP do oo. redemptorystów z Torunia: Dziękuję przede wszystkim za dzieła, które budują polski patriotyzm i pamięć o tych, którzy byli bohaterami najstraszniejszych czasów

Dziękuję przede wszystkim za dzieła, które budują polski patriotyzm i pamięć o tych, którzy byli bohaterami najstraszniejszych czasów, ratując życie drugiemu człowiekowi, oddając siebie innym. My Polacy powinniśmy pamiętać o swoich bohaterach, gdyż to jest nasza duma. To, jak umieli się zachować nasi rodacy w najtrudniejszych momentach, ryzykując także życie dla innych, a czasem oddając życie dla innych – to musi być wielką dumą naszego narodu. Powinno być i dziękuję, że Ojcowie to umacniają – podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam i Radiu Maryja.

Prezydent Andrzej Duda komentując w „Rozmowach niedokończonych” kryzys związany z pandemią koronawirusa, prosił Polaków o optymizm, ale także o wsparcie. Szef państwa polskiego zachęcił również do dzielenia się z nim swoimi problemami, by mógł im zaradzić.

– Chciałbym, żeby Państwo byli optymistami, że my sobie z tymi wszystkimi trudnościami poradzimy. Wierzę, że przejdziemy przez ten trudny kryzysowy czas, że uda uratować się miejsca pracy, że wrócimy na drogę szybkiego rozwoju gospodarczego, jaki mieliśmy jeszcze kilka miesięcy temu. To było i jest zagrożone, bo rzeczywiście ten koronawirus cały czas jest jeszcze między nami. Jestem jednak przekonany, że sobie z tym poradzimy i proszę Państwa o wsparcie. Proszę też o wyrozumiałość. Proszę o to, aby mówić o problemach. Kiedy Państwo je dostrzegacie, widzicie jakieś niedostatki, zwłaszcza na spotkaniach ze mną proszę, aby Państwo o tym mówili. Jeżeli ja słyszę, że coś jest niedobrze, to daje mi to szansę do tego, żeby to naprawić. Jeżeli się o tym nie dowiaduję, to siłą rzeczy nie przystępuję do takich działań, bo o tym nie wiem. Proszę, żeby mówić, tam, gdzie Państwo widzicie bolączki i problemy. Proszę, abyście o tym mówili – apelował Prezydent RP.

Andrzej Duda zachęcił, aby jak najwięcej osób poszło na wybory.

– Proszę Państwa o wsparcie na wszelkie sposoby, proszę, aby mobilizować swoje rodziny, swoich sąsiadów, znajomych do tego, aby poszli do urn w czasie wyborów prezydenckich, oddali głos. Bardzo ważne jest, żeby jak najwięcej nas do tego głosowania poszło i żebyśmy głosowali tak, by dla Polski było dobrze, a polskie sprawy dalej jak najlepiej były prowadzone – mówił gość Radia Maryja i TV Trwam.

Na zakończenie „Rozmów Niedokończonych” szef państwa polskiego podziękował ojcom redemptorystom za dzieła, które prowadzą w Toruniu.

– Bardzo dziękuję za wszystkie dzieła. Doskonale znam dzieła, które Ojcowie realizują w Toruniu i je widziałem. Dziękuję przede wszystkim za dzieła, które budują polski patriotyzm i pamięć o tych, którzy byli bohaterami najstraszniejszych czasów, ratując życie drugiemu człowiekowi, oddając siebie innym. Dziękuję za to, ponieważ to jest rzeczywiście bardzo ważne. My Polacy powinniśmy pamiętać o swoich bohaterach, gdyż to jest nasza duma. To, jak umieli się zachować nasi rodacy w najtrudniejszych momentach, ryzykując także życie dla innych, a czasem oddając życie dla innych – to musi być wielką dumą naszego narodu. Powinno być i dziękuję, że Ojcowie to umacniają – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

W Toruniu z inicjatywy ojców redemptorystów powstaje Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II, które będzie opowiadać o ponad tysiącletniej historii chrześcijańskiej Polski. Obok będzie znajdował się „Park Pamięci” – hołd dla Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej z narażeniem własnego życia.

 

radiomaryja.pl

drukuj