fot. PAP/Leszek Szymański

Deszcz tylko na południu Polski. Słonecznie nad morzem

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia oraz Półwysep Iberyjski będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie rozległy wyż znad Skandynawii.

Polska będzie w zasięgu tego wyżu. Z północnego wschodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa, początkowo będzie się wahać, po południu zacznie spadać.

W poniedziałek, zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające miejscami do dużego. Na południowym wschodzie miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na południu Podkarpacia możliwe słabe burze. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 17 st. C miejscami na wschodzie do 22 st. C na południowym zachodzie; nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat chłodniej, od 13 st. C do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północny i północno-wschodni. W Karpatach wiatr w porywach do 70 km/h, w Sudetach do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju oraz na południu, wzrastające do dużego. W pasie od Mazowsza i Lubelszczyzny po Podkarpacie i Górny Śląsk miejscami przelotne opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna od 5 st. C na północnym wschodzie, około 8 st. C w centrum do 13 st. C na Pomorzu Zachodnim; w obszarach podgórskich od 4 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, na północy okresami porywisty, z kierunków północnych. W Karpatach wiatr w porywach do 70 km/h, a w Sudetach do 65 km/h.

PAP

drukuj