fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba o szokujących anonsach na portalu LGBT: To bardzo niebezpieczne dla zdrowia psychicznego dzieci

Na jednym z portali przeznaczonym dla osób LGBT publikowane są szokujące anonse, w których pojawiają się propozycje wymiany nagimi zdjęciami między dziećmi a osobami dorosłymi. Takie zachowania są oburzające i łamią prawo. To bardzo niebezpieczne dla zdrowia psychicznego dzieci – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w rozmowie z redakcją Radia Maryja.

Centrum Życia i Rodziny zawiadomiło Rzecznika Praw Dziecka oraz Państwową Komisję ds. Pedofilii. Działanie to ma związek z szokującymi anonsami publikowanymi na portalu dla osób LGBT. W anonsach pojawiają się propozycje wymiany nagimi zdjęciami pomiędzy dziećmi i nastolatkami, ale także pomiędzy nastolatkami oraz osobami dorosłymi. [czytaj więcej

– Takie zachowania, sugestie, ogłoszenia są oburzające i łamią prawo. Zawiadomiliśmy Rzecznika Praw Dziecka oraz Państwową Komisję ds. Pedofilii, aby zajęli się sprawą i dopilnowali, żeby ogłoszenia zniknęły z przestrzeni publicznej, a także – jeżeli jest taka możliwość – ukarały wydawcę portalu, który nie przestrzega regulaminu. Jest tam jasno napisane, że nie można oferować wymiany zdjęć, które mogłyby mieć charakter erotyczny, a mimo to takie anonse pojawiają się na tej stronie. Administrator nic z tym nie robi. Większość wpisów pochodzi sprzed kilku tygodni, a nawet miesięcy. One zostały raz zawieszone i są dostępne dla młodych ludzi. Jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia psychicznego dzieci – poinformował Paweł Ozdoba.

Prezes Centrum Życia i Rodziny mówił, że „doświadczenie uczy, że w takich miejscach w przestrzeni internetowej, które są związane z ruchem LGBT, pojawiają się tego typu propozycje”.

– Proces seksualizacji dzieci postępuje na różnych poziomach. W polskiej subkulturze LGBT jest to chęć wymiany zdjęć nagich ciał nastolatków czy dzieci. (…) Ludzie związani z portalem queer.pl powinni przeprosić za swoje niedopatrzenie. Jeśli się z tego nie wycofają, będzie to wielki skandal, gdyż będzie to przyznanie się do tego, że środowiska LGBT akceptują demoralizację młodego pokolenia – zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

Paweł Ozdoba przyznał, że „anonse są tworzone bardzo sprytnie”.

– Pojawia się np. anons „Snpachat, chłopcy między 13 a 16 lat”. Ogłoszenie jest lakonicznie napisane. Jest informacja, gdzie można ewentualnie szukać osób zainteresowanych takimi zdjęciami. Nie ma wprost wyrażonej chęci wymiany zdjęciami z osobami dorosłymi, co byłoby czynem zakazanym, ale jest to zrobione tak lakonicznie i inteligentnie, że jeżeli osoba, która faktycznie chce popełnić przestępstwo i chce pozostać zabezpieczona, formułuje ogłoszenia w taki sposób, żeby nikt nie mógł się przyczepić – zwrócił uwagę.

radiomaryja.pl

 

drukuj