fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Ideologia LGBT jest narzędziem, za którym stoją zwolennicy ideologii neomarksistowskiej

Tak jak komunizm chciał stworzenia nowego człowieka, tak i dzisiaj neokomunizm dąży do utworzenia człowieka, który będzie oderwany od wartości chrześcijańskich, tradycyjnego modelu rodziny. Unijna strategia stanowi jedno z narzędzi, które zostało przysposobione do tego celu przez Komisję Europejską. My się na to nie zgadzamy – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam.

W Polsce cały czas pogarsza się sytuacja demograficzna. Walczyć z negatywnym trendem próbują środowiska pro-life, które podkreślają wartość życia.

– Sytuacja demograficzna Polski jest bardzo trudna. Żałuję, że tak mało mówi się w przestrzeni publicznej o demografii. Często mówimy o sprawach aborcji, strajkach feministek, które domagają się jeszcze większej ilości aborcji. W tym momencie przyrost demograficzny w Polsce jest na poziomie 1,3. To oznacza, że na dwójkę rodziców statystycznie przypada jedynie jedno dziecko i trzy dziesiąte. Nie ma zastępowalności pokoleń. Dwójka rodziców nie jest w tej chwili w stanie zapewnić długofalowo jakiegoś utrzymania balansu stabilności, jeśli chodzi o polską demografię. Najprościej mówiąc, oznacza to, iż za kilka-kilkadziesiąt lat Polaków będzie o wiele mniej. Statystyki mówią, że w przeciągu następnych 20-25 lat Polska może skurczyć się z 38 milionów nawet do 28-30 milionów – mówił gość TV Trwam.

Jedną z organizacji działających na rzecz promowania rodziny jest Centrum Życia i Rodziny, które organizuje Marsze dla Życia i Rodziny.

– Warszawski Marsz, który zorganizujemy 19 września, będzie swego rodzajem ogólnopolskim marszem, który będzie dawał okazję do tego, aby uczestniczyć w nim, dlatego że marsze lokalne nie mogły się odbyć. Marsz rozpoczniemy na Placu Zamkowym w Warszawie o godz. 11.00. Hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny jest bardzo interesujące, ponieważ postanowiliśmy odejść od dotychczasowej praktyki haseł, które często były hasłami przestrzegającymi przed różnego rodzaju zagrożeniami. W tym momencie w Polsce ochrona życia zwiększyła się i postanowiliśmy postawić na hasło: „Tato bądź, prowadź, chroń” – wskazał Paweł Ozdoba.

– Marsz dla Życia i Rodziny jest wielkim świętem polskich rodzin, które jest niezwykle pozytywne i pokazuje, iż w rodzinach jest pełnia miłości. Rodziny są miejscami, w których dzieją się cuda. Myślę, iż z takim przekazem powinniśmy iść w Marszu i nieść nasze wspaniałe idee, chwaląc się nimi – dodał.

Kiedy Polacy próbują odbudować demografię, organy unijne przyjmują strategie popierające LGBT [czytaj więcej].

– Unijna strategia jest bardzo poważnym dokumentem, o którym nie chce się mówić w wielu mediach. Jej zapisy godzą w bardzo podstawowe prawa polskiej rodziny. Mówiąc skrótowo, unijny dokument chce kontestować polski porządek prawny, zapisy naszej konstytucji na czele z artykułem 18. To bardzo ważny przepis, który KE próbuje zdezawuować, ponieważ proponuje strategię, w której wprowadza mechanizm wzajemnego uznawania się. Oznacza to, że jeżeli we Francji, Niemczech czy jakimkolwiek innym kraju UE rząd, odpowiednie instytucje zdecydują, iż związek dwóch mężczyzn lub kobiet będzie można nazywać „małżeństwem”, to tak samo będziemy musieli to nazywać w Polsce – zaakcentował prezes Centrum Życia i Rodziny.

– Ideologia LGBT jest narzędziem, za którym stoją zwolennicy ideologii neomarksistowskiej. Oni wykorzystują swoje narzędzia do tego, żeby stworzyć nowego człowieka. Tak jak komunizm chciał stworzenia nowego człowieka, tak i dzisiaj neokomunizm dąży do utworzenia człowieka, który będzie oderwany od wartości chrześcijańskich, tradycyjnego modelu rodziny. Unijna strategia stanowi jedno z narzędzi, które zostało przysposobione do tego celu przez Komisję Europejską. My się na to nie zgadzamy – podkreślił gość „Rozmów niedokończonych”.

Kolejnym zagadnieniem poruszanym przez Komisję Europejską jest tzw. zmiana płci. Decydenci unijny chcą, aby o tak radykalnym kroku mogły decydować dzieci.

– To jest kolejny wątek, który pojawia się coraz częściej. Jako Centrum Życia i Rodziny prowadzimy wewnętrznie małe śledztwa, ponieważ w mediach społecznościowych pojawiają się miejsca, w których młodzi ludzie tworzą grupy, gdzie pojawiają się szokujące wpisy. Kilkunastoletnie dzieci, młodzież pytają innych zwolenników postulatów LGBT, w jaki sposób można legalnie zmienić płeć, bo gdzieś usłyszały, iż jest to możliwe (…). To jest skandal i wielka tragedia zarówno dla tych dzieci, jak i ich rodziców – powiedział działacz pro-life.

– Komisja Europejska chciałaby dodatkowo poszerzyć wachlarz tzw. europrzestępstw o tzw. mowę nienawiści, czyli jeżeli ktoś powie coś złego, krytycznego na temat ideologii LGBT, postaw homoseksualnych, będzie mógł zostać skazany (…). Jeśli Komisja Europejska wprowadzi te zapisy we wszystkich krajach członkowskich, to być może za swoje poglądy będziemy musieli zostać ukarani. Trzeba o tym mówić i być tego świadomym – podsumował Paweł Ozdoba.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl