fot. flickr.com

Władysław Kosiniak-Kamysz sugeruje referendum w sprawie związków partnerskich

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz sugeruje, że można by zaproponować referendum w sprawie związków partnerskich. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” polityk wskazał, że „kwestie związane z dostępem do informacji medycznej czy związane z dziedziczeniem pewnie powinny znaleźć jakieś rozwiązanie”.

Prezes ludowców odniósł się też do sprawy tzw. aborcji. W 2017 roku polityk oświadczył, że zakazałby tzw. aborcji eugenicznej. Pytany o tę wypowiedź podkreślił, że mówił o tym w kampanii i zaznaczył, że obecnie zachowanie kompromisu jest sprawą kluczową.

Politolog dr Krzysztof Kawęcki ocenia, że wypowiedź Władysława Kosiniaka-Kamysza potwierdza, że jest on człowiekiem niewiarygodnym.

– Potrafi zmieniać stanowisko w sprawach kluczowych. Ta jego wypowiedź dla „Gazety Wyborczej” potwierdza, że jest chyba bardziej przywiązany do kolorów tęczowych niż do tradycji ruchu ludowego, na które często się powołuje. To stanowisko jest absolutnie nie do przyjęcia. Są kwestie zasadnicze, które absolutnie nie podlegają referendom, wyborom – mówi.

W minioną niedzielę Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę, w której stwierdza, że prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz jest naturalnym kandydatem ludowców na prezydenta.

RIRM

drukuj