Żyrardów: Jest deklaracja, że nazwa ul. gen. Filedorfa-Nila zostaje

Mamy deklarację, że nazwa ulicy gen. Fieldorfa-Nila zostaje w Żyrardowie – poinformował w czwartek poseł PiS Maciej Małecki. Jak dodał, porozumienie to efekt rozmów z samorządowcami.

28 października Rada Miasta głosami Platformy Obywatelskiej i radnych niezależnych podjęła uchwałę o zmianie nazwy ul. Nila-Fieldorfa na Jedności Robotniczej. Treść uchwały wzbudziła duży sprzeciw części mieszkańców, samorządowców i opinii publicznej. Radni Żyrardowa z klubu PiS zapowiedzieli, że nie zrezygnują z dotychczasowego patrona ulicy. Zadeklarowali też, ze przywrócą ulicy imię gen. Fieldorfa-Nila.

W czwartek w poseł Małecki poinformował na Twitterze, że w związku osiągniętym porozumieniem generał dalej będzie patronem ulicy.

„Dobra wiadomość z #Żyrardów Mamy deklarację, że ul. Gen. #Fieldorf zostaje w Żyrardowie. To efekt konkretnych rozmów z samorządowcami zakończonych dobrym spotkaniem z prezydentem Miasta, przewodniczącym Rady Miasta i Jackiem Pawłowiczem dyr. Muzeum Żołnierzy Wyklętych” – napisał na Twitterze poseł PiS.

PAP

drukuj